Pytanie o profesje w Gothic II

Obrażenia są nieco losowe. Raz za jednym uderzeniem (LPM+przód) można zabić wilka (nie jakąś super postacią), a innym razem takich ataków trzeba zadać kilka.

kolejna porcja pytań nowicjusza:

  1. jak się używa zaklęć ze zwojów? w ekwipunku gdy klikam na zwój to zaznacza mi go na czerwono i nic się nie dzieje. Potrzebne są secjalne zdolności? moja postac to strażnik miejski więc nic co dotyczy zaklęć nie rozwijałem.

  2. gdzie sie wpisuje kody? klikam “b”, wpisuję marvin, wyłączam ekran postaci i pojawia mi się napis "marvin-mode. gdzie mam wpisać komendy? probuję jeszcze raz w oknie postaci ale nie działa, i nie działa w normalnej grze…

  3. można się jakoś szybko przemieszczać pomiędzy lokacjami czy trzeba wszystko robić na piechotę?

  4. co daje zręczność? nie wiem czy jeżeli chcę grać mięśniakiem to powinienem ją także rozwijac…

1. W ekwipunku klikasz na downolny zwój. Podswietla go na czerwono, a obok niego masz cyfrę (przeważnie jest to 4). Gdy klikniesz 4 bohater podniesie ręce do góry.Wtedy dajesz strzałke do przodu i klikasz LPM. Gostek powinien rzucić zaklęcie.

3. Tak, można przemieszczać się pomiędzy lokacjami ALE tylko wtedy gdy posiadasz runy teleportacyjne. Pierwszą runę możesz znaleźć w Górniczej Przełęczy.

4. Zręczność jest ważna jeżeli chcesz używać dobrych luków i kusz. Ja tam zręczność mam na 35 , a mój łuk zadaje takie same obrażenia(jestem palladynem i inwestuje w siłe).

  1. Klikasz B wpisujesz marvin. Klikasz F2 i tam właśnie piszesz kody (stanowczo odradzam, gry na kodach. Odbierają one w całości radość z gry. Poza tym RPG, praktycznie zmusza (lecz jest to dość przyjemny przymus) do tego, żeby dłużej posiedzieć nad grą, aby doskonalić swoją postać.

  2. Run jest nawet dużo m.in. do w Khorinis, do farmy Onara, do górskiej przełęczy, do zamku w górniczej dolinie, do klasztoru, do wieży Xardasa. Zdobywa się je z czasem (trzeba nawet dużo poczekać :smiley: ).

PS. Jeszcze raz odradzam od kodów. Gra się wtedy szybko ci znudzi. Potwierdzone przeze mnie :stuck_out_tongue: Do Gothica II powróciłem dopiero po ukończeniu Gothica I (którego dostałem w swoje łapki później).