Pytanie o profesje w Gothic II

Tak jak w temacie :slight_smile:

Zakupiłem sobie dzisiaj gre Gothic II i mam mały dylemat dotyczący profesji :?

Otóż do wyboru mam Palladyna, Maga i (chyba) Łowce Smoków.

Którą z tych profesji byście mi polecili i dlaczego ??

PS. Zwracam się do osób, które GRAŁY bądź GRAJĄ w Gothic’a II

Myślę że najlepiej będzie gdy wejdziesz na polską stronę Gothic i tam sobie poczytasz co nieco o profesjach.

http://www.gothic.phx.pl/gothic2/

Ja osobiście polecam grać na samym początku paladynem. Jest to chyba najłatwiejsza postać. Potem jeśli się zaznajomisz ze światem gry to możesz wybrać maga czy najemnika(późniejszego łowcę smoków).

Dzięki za info :slight_smile:

Zastanawiam się nad Palladynem i Najemnikiem/Łowcą Smoków

Może ktoś ma jeszcze jakieś propozycje ?? :?

no cóż, to już zależy od Ciebie. jak grałem pierwszy raz to wybrałem Strażnika. tyle, że pograłem łącznie z 10h i zacząłem grę od nowa (raz, że poszło szybciej, dwa, że łatwiej, a trzy, że mogłem zrobić pominięte lub zepsute wcześniej zadania). tym razem udałem się na farmę onara i zostałem najemnikiem (od 3 rozdziału łowcą smoków). osobiście wolę taki “buntowniczy” tryb życia :slight_smile: a i znajomych z pierwszej części tam dużo.

ogólnie mówiąc (a raczej pisząc) wybór należy do Ciebie. wejdź w ten świat, pogadaj z kim się da i dopiero zdecyduj gdzie i kim wolisz być. na pierwszy raz postać walcząca będzie lepsza. ewentualnie później możesz spróbować magiem (ale to jak już poznasz choć część świata i panujące w nim zasady).

Dzięki freedom za info :slight_smile:

Chyba zdecyduję się na Palladyna :?

A ja polecam przejść Gothica kilka razy, za każdym razem inną profesją.

Dokładnie wyjąłeś mi to z ust:P także i ja to polecam przechodziłem ta gre pare razy za każdym inna postacią.

Ja najpierw wziolem najemnika potem maga a tera gram paladynem. Moge powiedzieć że najlepiej sie mi grało magiem ponieważ nie trzeba bylo sie zbliżać do wroga a puźniej co bylo dla mnie najcenniejsze mozna sie nauczyć runy “przyzwanie demona” :D:D

wybierz paladyna! Ma fajna zbroje :slight_smile:

Nie ma to tak ze mówisz ze chcesz być palladynem czy magiem a jush na pewno nie łowcą smoków ponieważ wykonując misje u kogo więcej tym zostaniesz a łowcą smoków zostaje sie gdzieś tak pod koniec gry w 5 rozdziale i tam masz za misje zebrać załoge i pojechać na dwór Irdorahan czy coś takiego i tam musisz zabić smoka ozywienca ! a ;powracają do misji z paladynami np jezeli bedziesz wiecej misji wykonywał dla paladynów to pozniej dostaniesz taką propozycje i ta sama zasada u magów ! ok! i jeszcze łowcą smoków zostajesz wczesniej bo trzeba zabic 4 smoki z kazdego zywiołu ziema bagno ogien i lód! i jakchcesz jeszcze coś wiedzieć to napisz bo ja przeszedłem całego GOTHICA II to wiem mniej wiecej wszystko co ważniejsze kody tez moge ci dać np na punkty nauki! :wink:

Ja zawsze dosłownie zawsze zostawałem magiem ognia przeszedłem gothica ze 4 razy za każdym razem magiem.

Damianinho 15 może opiszesz jak rozwijałeś swojego maga w drugiej części (bez NK)? bo właśnie zacząłem grać od nowa i chciałbym zostać magiem. ogólnie myślałem żeby nie rozwijać siły, tylko zręczność.

są 3 miecze “zręcznościowe” i to ich planowałem używać. słusznie? bonusik z tego będę miał taki, że zręczność przydaje się i do łuków/kusz i umiejętności złodziejskich.

aktualnie na 5 poziomie mam 10 siły, 20 zręczności, ponad 130 życia i 12 many (te 2 to za ofiare), 34% walki mieczem jednoręcznym i reszte po 10% (planuje jeszcze nauczyć się strzelać z łuku/kuszy na 30%). zapomniałbym o zdolnościach - ściąganie skór, skradanie i otwieranie zamków (planuje jeszcze kradzież kieszonkową i później alchemia.

u kogo warto zostać czeladnikiem grając magiem? Constantina? bo Ignaz może mnie nauczyć tego samego (chyba)?

Ja przeszedłem Gothica 2 i Gothica 2 Noc Kruka. Raz grałem paladynem, raz magiem. Moim zdaniem gra magiem jest o wiele ciekawsza, ale i trudniejsza. Na początek gry magiem zdobądź 30 siły i wytrenuj się w walce mieczem jednoręcznym do 30%. Później nauczyłem się robic mikstury i zwiększyłem swoja siłe do 70 punktów. Oprócz tego inwestuj w punkty many oraz nauke czarów runicznych. Tak poza tym mag, który nauczy się deszczu ognia i przyzywania demonów jest niepokonany :mrgreen: :twisted: I najlepiej jak paladyni zwacaja się do Ciebie tekstami w stylu “Tak Panie” etc :twisted:

Polecam gre magiem :stuck_out_tongue:

Bier maga… początek Z DEKA trudny, ale potem miażdżysz :wink:

Przywołania, magia zniszczenia… niektóre czary nawet fajnie wyglądały…

Ja gdy zaczołem grać w gothica zdecydowanie wybrałem maga…na początku będzie ciężko ale gdzieś w 3-4 roździale będziesz miał do dyspozycji silne runy ,którymi będziesz mógł za jednym razem zabić pare stworów…oczywiście inne profesje też mają swoje plusy…

e tam :slight_smile:

magiem już w drugim rozdziale jest łatwo. z runą kula ognia, można wybić większość orków wokół zamku w GD. piszę większość, bo hersztów się za długo rozwala. wojownik raczej by miał z nimi ciężką przeprawę, chyba, że nauczył by się posługiwać łukami/kuszami na minimum 30%.

ogólna taktyka magiem jest taka, by jak najszyciej dojść do drugiego kręgu i kuli ognia, a później to tylko mana i oczekiwanie na 3 rozdział.

zastanawiam się czy nie zacząć gry od początku, grając czyściutkim magiem. tzn. nie pakując nic w siłę, zręczność, naukę walki. na początku będzie baaardzo ciężko, ale później zwróci się nam ten trud w postaci setek pkt many.

Dzięki ale ja już wybrałem :mrgreen:

Wstąpiłem w szeregi palladynów i jestem baardzo zadowolony :mrgreen:

Inwestuje w siłę , a magią powalam szkielety za jednym razem. :lol:

Aktualnie mam lvl 13 :arrow: jestem w III rodziale :lol:

a ja mam pytanie dotyczące techniki walki- każdy cios ma losowe obrażenia? Czy jest różnica czy uderzam bokim czy do przodu?

Gram w gotik2 juz kilka dni ale na razie to żal patrzeć jak mnie biją…

Ilość obrażeń moim zdaniem jest nieco losowa. Postaraj się trafić przeciwnika w odpowiednim czasie (zachowaj do niego nieco dystansu). Często rób uniki (tzn. zachodź przeciwnika od boków i atakuj. Wtedy nie będzie miał szans obrony jeśli zrobisz to w odpowiednim czasie). Stosuj także kombinacje np. przód–>prawy–>lewy (mogę się mylić bo już dawno grałem w Gothica ostatnio). Na początku gry nie zgrywaj bohatera (zwłaszcza w walce z ludźmi i większą grupą stworów). Zabijaj przymiejskie słabe potwory i zdobywaj doświadczenie, dzięki czemu będziesz mógł usprawnić swoje umiejętności.

Czy ja wiem, że losowo…

Oczywiście musisz ustawić tak, żeby uderzał_prawy - lewy_ płynnie ( blok daj pod inny przycisk… przyda się ).

Uderzasz np. prawym i czekasz do tego ostatniego momentu kiedy Twój atak może zsotac przedłużony atakiem z lewej… takie płynne ruchy.

Pamiętam, że wtedy zadawałem dużo obrażeń paroma ciosami po rząd.

Obrażenia zależą oczywiście także od skilla…