Pytanie o program PrimoCache

Cześć. Może ktoś używa / wie coś o tym programie? Ja słyszałem tylko tyle , że zwiększa wydajność HDD / SSD wzamian za zajęte miejsce (Czyli coś jak ReadyBoost) , tylko nigdzie nie ma instrukcji o HDD.

Nie wierzę w takie wynalazki :slight_smile:

Najbardziej zwiększysz wydajność swojego PC kupując dysk SSD na system i najczęściej używane programy, a resztę danych/programów trzymaj na zwykłym HDD. Za 120zł (licencja programu PrimoCache) lepiej dorzucić trochę i masz dysk SDD.

 

Sam jedynie pod Linux mam profile przeglądarek przeniesione do RAM i synchronizowane, co dłuższy czas (profile-sync-daemon), ponieważ używam dysków SSD i zmniejsza to ilość odczytów/zapisów i nieco poprawia też szybkość działania przeglądarki. 

Program dodatkowo trzyma kopię profilu w razie utraty zasilania.

Robię tak tylko dlatego, że mam 16GB RAM (komputer do gier) i duża część pod Linux nie jest używana, a tak do czegoś się przyda :slight_smile:

W Windows oczywiście 16GB przy wymagających grach jak najbardziej jest wykorzystywane.

Czyli dalej nic… Myślałem , że wreszcie coś pójdzie do przodu z w10… 

Ja też nie wierzę w takie wynalazki.

Aby jeszcze bardziej podkręcić wydajność możesz kupić 2 dyski SSD w identycznej pojemności i zrobić RAID0.