Pytanie o przeglądarki pod win 7 64bit+ewentualny wybór

(Szybki85) #1

Witam

Mam windows 7 home premium 64 bit, domyślnie mam IE 9 , chciałbym zmienić przeglądarkę na coś bardziej przyjaznego (wystawianie aukcji na allegro przy tym IE masakra), powiedzcie mi prosze drodzy koledzy,które z przeglądarek (fire fox chrome) są w wersji 64bit pod win 7 w wersji Pl - stabilnej oczywiście, bo mówiąc szczerze nie mogę nigdzie znaleźć, znalazłem coś takiego http://download.chip.eu/pl/Firefox-64-Bit_6156798.html ale jest to wersja z 2009.Czy ewentualnie wersje 32 bit np najnowszy FireFox czy Chrome będą elegancko działały pod moja 7 64bit ?czy lepiej ściągnąć preogramy dedykowane pod 64bit system? dziękuje uprzejmie za pomoc !!

(M Rzeznik) #2

Firefox + 64bit = Waterfox

(dzikiwiepsz) #3

spokojnie możesz używać przeglądarek 32 bitowych na 64 bitowym systemie firefox jest normalnie w wersji stabilnej tylko 32 bit (aktualnej) jest też wersja 64 angielska ale rozwojowa czyli nightly, jest tez chrome ale ona jest tylko w wersji 32 - bit i działa bardzo dobrze na 64 bitowym systemie . więc z przeglądarkami nie musisz się martwić

(system) #4

może coś takiego co prawda 32 bity

http://www.dobreprogramy.pl/Comodo-Drag ... 16593.html

(Freeq52) #5

Tak w zasadzie, to po co Ci akurat 64 bitowa wersja przeglądarki? Na chwilę obecną i tak nie ma różnicy z jakiej wersji korzystasz, ba, z wersjami 64 bitowymi może być jeszcze trochę kłopotu...

Ale jak już się uparłeś to jeszcze Palemoon x64

http://www.palemoon.org/palemoon-x64.shtml

(Noldok) #6

Mam Win7 x64 i korzystam z Chrome x32 i Firefox x32. Nie ma z nimi najmniejszych problemów :slight_smile:

(CHUDYxp) #7

Ja mam Chrome x32 dla siebie Firefox x32 dla rodziny a znajomi korzystają u mnie z IE9 x32 zero problemów o ile wiem system x64 obsługuje programy x32 ma na to jakieś pliki nie pamiętam jak to się nazywa . Tak samo z Avastem mam x32 jakoś nie widziałem x64 :frowning:

(Freeq52) #8

Systemy 64-bitowe obsługują zarówno 64 i 32 bitowe aplikacje, natomiast systemy 32-bitowe, tylko wersje 32-bitowe - to tak uściślając. I nie x32, tylko x86... 64 bit - x64, 32 bit - x86.

Na chwilę obecną nie ma sensu używania 64 bitowych przeglądarek, z prostego względu - po co? Będą one chodzić identycznie, jak nie gorzej od ich 32 bitowych wersji. Kiedyś się to zapewne zmieni, ale na TERAZ nie ma to sensu. A więc odpowiadając na pytanie szybkiego85 - wersje x86 będą dobrze chodziły na Twoim systemie, podobnie jak i x64, ale nie ma sensu zamartwiać sobie głowy czy taka wersja czy taka, bo to bez różnicy. Używaj tego co lubisz bez względu na wersje...

(Szybki85) #9

Witam

Dziękuje bardzo koledzy za odpowiedzi,czyli można spokojnie korzystać z przeglądarek 32bit na 64bit systemie(bo system 64bit odbsługuje i 32 i 64 aplikacje)-nie wiedziałem o tym - jeszcze raz dzięki za odpowiedzi !!

W postach koledzy wspominacie o FireFox i Chrome którą z tych 2 byście polecili do mojego systemu?Nie wiem czy to wina przegladarki ale np na moim IE 9 bardzo wolno mi chodzi to forum tzn bardo długo się otwiera np skrzynka odbiorcza i edytowanie postów oraz wysyłanie postów trwa baardzo długo-ma ktoś może jakiś pomysł dlaczego tak może się dziać??-nieraz jest tak że np 30 pierwszych minut jest wolno a potem już normalnie błyskawicznie?(antywir odinstalowany,nic się nie ściąga w tle)

Swoją drogą,pytam z czystej ciekawości czy ktoś z was używał już 64 bit przeglądarek (np waterfox-z tego co napisał dzikiwiepsz jest to wersja rozwojowa nightly,palemoon)-.Jak wrażenia jeśli tak ?

Pozdrawiam serdecznie