Pytanie o przeinstalowanie systemu

Mam pytanko, czy jak sie przeinstalowuje system to czy data ich utworzenia powinna byc np 2015 kiedy oryginal byl czy data aktualna np przeinstalowane bylo 1.09.2017? Bo chyba mnie serwisant w konia robi, laptop mi muli to wiadomo duzo wirusów itp wiec najlepiej przeinstalowac od nowa caly system + zawsze biore czyszczenie srodka. Ale szybkosc dzialania poprawia sie moze o 10% na tydzien/dwa

Jeśli komputer masz zbyt wolny jak na obecne czasy to nawet comiesięczny “formacik” nie pomoże. Możesz podać parametry sprzętu. Być może należy mu się mała modernizacja.
Datę oryginalnej instalacji Windows sprawdzisz w wierszu poleceń wpisując w nim systeminfo.

to moj lapek, ma z 3 lata ale jakos go bardzo nie ekspoituje


Wlasnie chodzi mi o to czy jak sie przeinstalowuje system to tam te wszystkie systemowe pliki maja date przeinstalowania czy date pierwszego zainstalowania

Jeśli zostanie przywrócony system z recovery zamiast reinstalacji z czystego nośnika Windowsa, to daty mogą być pierwotne - z czasu utworzenia kopii.

Po pierwsze zaktualizuj lapka do Windows 10 na legalu :stuck_out_tongue_winking_eye: Poprzez tą stronkę:


Następnie po aktualizacji wyciągnij swój klucz OEM Windows 10 chociażby tym programem https://goo.gl/Hzkwtn.

Ściągnij Oryginalny system Windows 10 Home w formie ISO dzięki https://goo.gl/i2oPMZ
Nagraj go na płytkę opisz swoim kluczem OEM Windows 10 i zapomnij o każdorazowym powracaniu do ustawień fabrycznych. 2 razy do roku pojawiać się będą najnowsze kompilacje Windowsa 10 tak więc w miarę możliwości będziesz mógł sobie takowy wypalić na płytkę.
Możesz całkowicie usunąć partycje przywracania, podzielić swój dysk wedle potrzeb od teraz masz legalny nośnik z którego możesz instalować system w razie kłopotów.
Mozesz zrobić sobie obraz stanu systemu włącznie z najświeższymi aktualizacjami samodzielnie programem https://goo.gl/c22ssj
Laptop z Windows 10 dostaje potężnego kopa jeśli chodzi o wydajność.
Jeśli boisz się śledzenia przez Microsoft są aplikacje które wyłanczają Telemetrię np W10Privacy lub O&O ShutUp10 1.5.1390.1

szczerze nigdy nikt nie chwalił win10, za to widzialem sporo tematow z problemami z tym systemem

Ludzie boją się nowości. Kiedyś miałem takie samo zdanie odnośnie 8 i 10. Jak ze wszystkim trzeba się i do 10ki przyzwyczaić. Jest to ostatni Windows Microsoftu - podstawowe wsparcie dla Windows 8.1 zostanie zakończone 9 stycznia 2018 roku

  • wsparcie dodatkowe zostanie zakończone 10 stycznia 2023 roku.

Pozdrawiam

szczególnie na kilkuletnim lapku, gdzie często nie opłaca się już robić sterowników na nowszy system, bo i tak bywa :wink:

O jakie sterowniki Tobie chodzi?? Domker… Baza sterowników Windows 10 zawiera ok 400 000 sterowników. Nawet jeśli jakiegoś brakuje to 10ka sobie go ściągnie poprzez Windows Update. Ja na swoim 7 letnim lapku używam 10ki :stuck_out_tongue_winking_eye:

Niekoniecznie, miałem do czynienia z notebookami (starszymi) do których ani producent, ani Windows Update nie miał sterowników (Win10). Głównie to te, które miały jeszcze Win7 oryginalnie.

W teorii wszytko brzmi ładnie, a praktyka to inna bajka…

Nowe… wcale nie znaczy dobre…

To samo można powiedzieć o starociach. Poczekaj aż Microsoft porzuci swojego bękarta bez wsparcia o nazwie kodowej 8.1 i zobaczysz :stuck_out_tongue_winking_eye: Wszytko jest względne, a ludziom trudno jest się zmienić i adaprować do stale zmieniających się warunków. :stuck_out_tongue_winking_eye: