Pytanie o ram do visty

Chciałbym się dowiedzieć czy 1,5 gb ramu wystarczy żeby wista chodziła znośnie a nie zamulała??

Mam aktualnie 1gb ramu i wszyscy, których pytałem ile ramu do visty odpowiadali 2gb.

w obecnych czasach nie opłaca się kupować 512 lepiej dołożyć parę zeta i mieć giga

Im więcej ramu tym lepiej . Zależy do czego używa się systemu . Jak tylko do przeglądania internetu to te 1,5 gb powinno ci wystarczyć . Jesli grasz w jakieś nowsze gry to już powinieneś zainwestować w 2 gb .

Weź 1GB, nie opłaca się brać 512mb. Pamiętaj o tym, że gdy będziesz kupował ram to dobrze by było żebyś wziął tej samej firmy co te 1gb który aktualnie masz. Lepiej uniknąć przykrych niespodzianek :wink:

Już kupiłem 1gb. jest tylko jeden problem ja mam w płycie głównej tylko 2 sloty na ram a mam teraz 2 512 i jak podłącze to giga to wyjdzie mi 1,5. jakie jest twoje zdanie Hawrocik08 na temat tego czy vista będzie na tylu ramach zamulała czy nie?

z góry dzięki za odpowiedzi,

pozdr. spiderman3

Jeżeli używasz komputera do gg, przeglądania stron, etc. to na pewno nie będzie zamulać. Gorzej będzie z grami (nowszymi), mogą czasami “ciąć”. Mój młodszy brat ma strarego kompa, bo jeszcze DDR1 1024mb, też ma viste i gra w nfs most wanted, gta sa, carbon’a i nie tnie mu. :wink:

U mnie Vista na kompie w podpisie dobrze śmigała, trochę dłużej od XP się włączała (pewnie te efekty ją tak spowalniały). W GTA i NFS dało się pograć :wink: