Pytanie o Ramy do płyty głównej

Witam mam pewne pytanie czy do płyty głównej Asus B85M-E (mam teraz w niej włożone 4GB ddr3 1600MHz) i pytanie jest takie czy mogę do niej włożyć 4gb ddr3 1333MHz? Chodzi mi o to czy będzie dobrze chodziło i nie będzie żadnych komplikacji??? Bardzo was proszę o pomoc i z góry wam bardzo dziękuję.

Hej,

Tak, możesz. Tyle tylko, że wtedy taktowanie pamięci tej szybszej kości zostanie obniżone do 1333MHz. Ale płyta, według specyfikacji, obsługuje do 32GB RAM, więc wszystko powinno być oki.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Dodatkowo uprzedzę Cię o tym co się nie raz u mnie przytrafia. Jak są pamięci o różnym taktowaniu to potrafią razem nie współpracować i widać nadal tylko jedną kość w systemie ( tak mam na myśli właśnie przykład z 1333MHz i 1600MHz).

To generalnie jest loteria. Czasami kości o różnym taktowaniu działają poprawnie, a czasami o takim samym taktowaniu i podobnych opóźnieniach mogą wywoływać konflikty. Sam mam w w dwóch komputerach przenośnych kości o różnym taktowaniu i problemów nie mam żadnych. Wszystko więc zależy od konkretnego sprzętu.

Ok dzięki wam.