Pytanie o Ramy do płyty głównej

(RogateQ) #1

Witam mam pewne pytanie czy do płyty głównej Asus B85M-E (mam teraz w niej włożone 4GB ddr3 1600MHz) i pytanie jest takie czy mogę do niej włożyć 4gb ddr3 1333MHz? Chodzi mi o to czy będzie dobrze chodziło i nie będzie żadnych komplikacji??? Bardzo was proszę o pomoc i z góry wam bardzo dziękuję.

(Dimatheus) #2

Hej,

Tak, możesz. Tyle tylko, że wtedy taktowanie pamięci tej szybszej kości zostanie obniżone do 1333MHz. Ale płyta, według specyfikacji, obsługuje do 32GB RAM, więc wszystko powinno być oki.

Pozdrawiam,
Dimatheus

(panicagaming) #3

Dodatkowo uprzedzę Cię o tym co się nie raz u mnie przytrafia. Jak są pamięci o różnym taktowaniu to potrafią razem nie współpracować i widać nadal tylko jedną kość w systemie ( tak mam na myśli właśnie przykład z 1333MHz i 1600MHz).

(Dimatheus) #4

To generalnie jest loteria. Czasami kości o różnym taktowaniu działają poprawnie, a czasami o takim samym taktowaniu i podobnych opóźnieniach mogą wywoływać konflikty. Sam mam w w dwóch komputerach przenośnych kości o różnym taktowaniu i problemów nie mam żadnych. Wszystko więc zależy od konkretnego sprzętu.

(RogateQ) #5

Ok dzięki wam.