Pytanie o relacje Office 2003 <> Office 2007


(Kylek) #1

Od kilku dni mam pakiet MS Office 20 07. Pliki tworzone w tym pakiecie zapisują się z rozszerzeniem np. DOCX lub XLSX. Przy zapisywaniu takich plików jest opcja kompatybilności z Office 2003. Czy np. Word 2003 wcale nie otworzy pliku DOCX, czy nie otworzy go tylko wtedy, gdy ten będzie zawierał jakieś szczególne obiekty (charakterystyczne dla Word 2007)?


(Tomaszfraszewski) #2

Word 2003 nie otworzy nowego standardu... Musisz wszystko zapisywać w trybie zgodności ze starszymi pakietami Office.


(Kylek) #3

Dzięki... Jest jeszcze chyba ewentualność instalacji pakietu zgodności dla Office starszego niż 2007?


(Nowy10) #4

Tak


(Mireczek) #5

Jest, ale w moim przypadku pliki z Office 2007 otwierają się tylko do odczytu. Jeśli musisz wymieniać pliki pomiędzy różnymi wersjami Office, to niestety koniecznie jest zapisywanie plików w starych formatach.


(Nowy10) #6

dla pewności ustaw sobie aby domyślnie zapisywały się pliki w standardzie zgodności jest taka opcja w ustawieniach programu


(Kylek) #7

OK, dzięki za Wasze uwagi. Teraz wszystko jest dla mnie jasne :slight_smile:


(Skiff) #8

Należy zauważyć, że bez problemu można zapisać w O2007 każdy plik w formacie zgodnym z wcześniejszymi wersjami (czyli bez "x" - doc, xls). A co do tego czy da się docx i xlsx otworzyć w starszych wersjach, to odpowiedź brzmi: da radę -> wystarczy zainstalować pakiet zgodności (czy jak to tam się nazywało -> na pewno jest na vortalu)