Pytanie o relacje Office 2003 <> Office 2007

Od kilku dni mam pakiet MS Office 20 07. Pliki tworzone w tym pakiecie zapisują się z rozszerzeniem np. DOCX lub XLSX. Przy zapisywaniu takich plików jest opcja kompatybilności z Office 2003. Czy np. Word 2003 wcale nie otworzy pliku DOCX, czy nie otworzy go tylko wtedy, gdy ten będzie zawierał jakieś szczególne obiekty (charakterystyczne dla Word 2007)?

Word 2003 nie otworzy nowego standardu… Musisz wszystko zapisywać w trybie zgodności ze starszymi pakietami Office.

Dzięki… Jest jeszcze chyba ewentualność instalacji pakietu zgodności dla Office starszego niż 2007?

Tak

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=42&id=1896

Jest, ale w moim przypadku pliki z Office 2007 otwierają się tylko do odczytu. Jeśli musisz wymieniać pliki pomiędzy różnymi wersjami Office, to niestety koniecznie jest zapisywanie plików w starych formatach.

dla pewności ustaw sobie aby domyślnie zapisywały się pliki w standardzie zgodności jest taka opcja w ustawieniach programu

OK, dzięki za Wasze uwagi. Teraz wszystko jest dla mnie jasne :slight_smile:

Należy zauważyć, że bez problemu można zapisać w O2007 każdy plik w formacie zgodnym z wcześniejszymi wersjami (czyli bez “x” - doc, xls). A co do tego czy da się docx i xlsx otworzyć w starszych wersjach, to odpowiedź brzmi: da radę -> wystarczy zainstalować pakiet zgodności (czy jak to tam się nazywało -> na pewno jest na vortalu)