Pytanie o reset :-)

Witam,

Chciałem spytać czy/ile razy resetowaliście swój komputer, chodzi o reset z obudowy :slight_smile: Czy właściciele tych mocniejszych sprzętów też mieli taką konieczność… Pytam ponieważ to jest podobno szkodliwe :smiley:

dużo nawet najmocniejszego kompa można zamulić (jak robi się za dużo w jednym czasie)

Ale mówisz o twardym resecie z obudowy? :wink:

Dodane 01.03.2009 (N) 13:26

Ciekawi mnie też czy waszym zdaniem jest to szkodliwe :smiley:

jest szkodliwe, psuje dysk. A resety twarde u mnie są rzadko, dlatego że nie pracuję na raz z 10-cioma aplikacjami

A oprócz dysku? To zn. są jakieś minimalne skoki/spadki napięć ale mam pytanie jak one się mają w porównaniu do tych skoków kiedy np. gramy lub używamy wymagających aplikacji bo wiem że wtedy też napięcia minimalnie się zmieniają? Reasumując :smiley: : Czy skoki napięć przy resecie są podobne jak skoki przy np. graniu?

Nie psuje dysku tylko może uszkodzić pliki na dysku, lepszy taki reset niż wyłączenie kompa i natychmiastowe włączenie bo wtedy podczas gdy dysk zwalnia obroty Ty go zmuszasz żeby przyspieszył te obroty

ja po zmianie sprzętu nigdy nie zresetowałem albo sam się resetował albo przez przypisk zasilania i sam się wyłącza

Co za dużo to nie zdrowo. :stuck_out_tongue:

Może uszkodzić pliki na dysku, ale jeśli nie resetujesz często komputera to nic się nie powinno stać. :wink:

A co do resetowania u mnie to już sporo razy resetowałem.

dzięki za wszystkie odpowiedzi :wink:

Częsty reset ostro skraca żywotność i przykładowo zamiast 50000 godziny pracy wytrzyma ci tylko 45000, więc nie ma czym się przejmować. Choć nie powinno się tego robić zbyt często a jedynie z musu.