Pytanie o reset :-)

(MTV52_) #1

Witam,

Chciałem spytać czy/ile razy resetowaliście swój komputer, chodzi o reset z obudowy :slight_smile: Czy właściciele tych mocniejszych sprzętów też mieli taką konieczność.. Pytam ponieważ to jest podobno szkodliwe :smiley:

(Drobok) #2

dużo nawet najmocniejszego kompa można zamulić (jak robi się za dużo w jednym czasie)

(MTV52_) #3

Ale mówisz o twardym resecie z obudowy? :wink:

-- Dodane 01.03.2009 (N) 13:26 --

Ciekawi mnie też czy waszym zdaniem jest to szkodliwe :smiley:

(Dawiddek55) #4

jest szkodliwe, psuje dysk. A resety twarde u mnie są rzadko, dlatego że nie pracuję na raz z 10-cioma aplikacjami

(MTV52_) #5

A oprócz dysku? To zn. są jakieś minimalne skoki/spadki napięć ale mam pytanie jak one się mają w porównaniu do tych skoków kiedy np. gramy lub używamy wymagających aplikacji bo wiem że wtedy też napięcia minimalnie się zmieniają? Reasumując :smiley: : Czy skoki napięć przy resecie są podobne jak skoki przy np. graniu?

(Mister Wojtek) #6

Nie psuje dysku tylko może uszkodzić pliki na dysku, lepszy taki reset niż wyłączenie kompa i natychmiastowe włączenie bo wtedy podczas gdy dysk zwalnia obroty Ty go zmuszasz żeby przyspieszył te obroty

(Mroczny30) #7

ja po zmianie sprzętu nigdy nie zresetowałem albo sam się resetował albo przez przypisk zasilania i sam się wyłącza

(Paweł3779) #8

Co za dużo to nie zdrowo. :stuck_out_tongue:

Może uszkodzić pliki na dysku, ale jeśli nie resetujesz często komputera to nic się nie powinno stać. :wink:

A co do resetowania u mnie to już sporo razy resetowałem.

(MTV52_) #9

dzięki za wszystkie odpowiedzi :wink:

(Joemix) #10

Częsty reset ostro skraca żywotność i przykładowo zamiast 50000 godziny pracy wytrzyma ci tylko 45000,,, więc nie ma czym się przejmować. Choć nie powinno się tego robić zbyt często a jedynie z musu.