Pytanie o rodzaj gniazda na płycie głównej


(Blady2012) #1

Witam, do czego jest to gniazdo na dole płyty głównej zaraz pod ostatnim PCI-W x16 http://www.asrock.com/mb/overview.asp?M ... erComputer ??


(Michal Kolatek) #2

Wszystko znajdziesz w manualu, nie wiem o które konkretnie chodzi

pierwszy żółty HDMI do przesyłania dźwięku z karty graf na płytę, długi czarny fdd czyli do dyskietek com do portu com na śledziu, IR do podpinania Irdy.


(Blady2012) #3

Chodzi mi o 1 zdjęcie, czarne krótkie gniazdo z bolcami pod 2 pomarańczowym PCI-E x16


(Michal Kolatek) #4

http://img715.imageshack.us/img715/8473 ... waniec.png

Chodzi o numer 23 CLRCMOS1? 2 pinowych tam nie ma, CLRCMOS służy do czyszczenia ustawiań biosu, powrót do ustawień domyślnych biosu.


(Cedar) #5

Pod czy po lewej? Jeśli chodzi Ci o to czarne pionowe gniazdo po lewej od pomarańczowego, to jest to gniazdo stacji dyskietek.


(Blady2012) #6

z rysunku wynika, że jest to numer 27 czyli do podpięcia taśmy stacji dyskietek :smiley:

Teraz mam takie pytanie czy gdybym chciał podpiąć do kompa stację dyskietek z wbudowanym czytnikiem kart pamięci. a w ostatnie gniazdo PCI-E x16 podpiąć dysk SSD na PCI-E dokładnie ten model http://www.ocztechnology.com/products/s ... xpress_ssd to czy nie było by problemów z podpięciem i tej taśmy do stacji dyskietek i tego dysku??

Bo ja to widzę tak

1 i 2 PCI-E x16 to 2 karty graficzne Sapphire 5970 w CrossfireX

potem http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... eluxe.html ta mała część karty muzycznej do góry ta właściwa na dół a potem ten dysk SSD, i tu moje pytanie do czego jest ta 2 część tej karty dźwiękowej??

Składam sobie kompa marzeń, w razie jak bym wygrał w totka. :smiley: Tak z nudów sobie marze