Pytanie o router

Witam, mam dwa komputery: jeden to notebook a drugi to zwykły pc. Do Pc jest podłączony interent bezprzewodowy. W laptopie nie ma takiej karty zeby dało sie ten internet podłączyc (jest w ogole taka możliwość? co trzeba kupić?). I moje pytanie: czy gdybym kupił router to dało by się te dwa komputery podłaczyc ze soba?

glubisz

Proszę używać polskich znaków, opcja zmień i popraw.JNJN

Jeżeli chciałbyś internet radiowy udostępniać w domu także radiowo to potrzebujesz. Ap+router(z AP), taki acces point musi mieć opcję AP Client. Nootebok ma pewnie kartę, sprawdź dokładnie, jeżeli nie trzeba by dokupić(zależy jakie gniazdo)podaj jak chcesz to rozdzielić w domu, ile masz funduszy.

Funduszy mam dużo. Nie bardzo zrozumiałem twoją odpowiedz. Co mam kupic żeby na laptopoie chulał ten bezprzewodowy internet - w laptopie mam tylko gniazdo do sieci LAN, na 100%.

Chyba lepiej puścić by było najpierw router, a od niego kabelek do Acces Point i AP by rozsyłał sygnał w domu.

Router np. taki

Laptopa jakiego masz ? Jakie masz tam w nim wejścia ? masz może Express Card ?

Czyli podsumowanie: Router z AP client, pod okrągłe wejście, połączyć do niego AP który by rozsyłał i ew. zakupić do Twojego lapka kartę bezprzewodową :slight_smile:

Ty będziesz to kupował np. przez internet czy w jakimś sklepie blisko siebie ?

Laptop jest firmy asus, dałem za niego 2600zł. Jest chyba Express Card - a po co to? Mam karte w standardzie 802.11b/g, tylko ze jest do niej nie takie wejśćie jak w tym PC do tej bezprzewodowej - tam jest takie złote, małe, okrągłe.

Ja bede to kupowal :smiley: ale nie wiem gdzie, moze w sklepie tam mi przynajmniej doradzą jaki cenowo wybrać.

Jest tak że instalowałem jakieś sterowniki do laptopa i tam w menadeże urzadzeń mam jakieś wirreless cos tam, to jest chyba karta bezprzewodowa?

Jeszcze jakbyś mógł to wytlumacz mi po koleji jak to trzeba bedzie podłączyć. Np. najpierw router i do czego go mam podłączyć… wiesz, tak jak małemu dziecku :wink: Acha, i do czego sluży ten acces point i czy to sie osobno kupuje czy jak?

Dzieki za pomoc :slight_smile:

Kupujesz ten router z AP Client. Jak masz antenę z tym złotym kółeczkiem :slight_smile: To musi na routerze być takie wejście. Wtedy podpinasz antenę do routera. Ap kupujesz(jakiego CI tam w sklepie doradzą) :)Linksysa lub D-linka, Podłączasz router z AP kablem(bodajże RJ-45, nie cross).

Konfigurujesz AP w routerze aby był na AP Client i podłączasz się do tej Twojej sieci(daj adminowi mac adress routera, bo pewnie ma to w sieci), ustawiasz wszystko w routerze co do AP Client, później ew. jak to ma Ci puszczać dalej. w AP dajesz Acces Point, bądź WDS with AP;] Zależy jakie opcje i jak to u Ciebie będzie rabotało, kompa kablem podpinasz do routera, a laptop do sieci którą stworzysz na APku.

No :mrgreen: Wielkie dzieki! !!