Pytanie o rozdzielenie internetu a użycie routera


(Mattatg) #1

Witam .

Mój dostawca dostarcza internet ale nie przypisuje go konkretnemu komputerowi (adresowi MAC)

Jednocześnie każdy uzytkowni posiada własne IP które musi ręcznie wpisac po formacie. Mam 2 komputery w domu i chciałbym aby one działały niezalezniei miały niezaleznie internet.

Internet jest radiowy na strychu mam access point z którego idzie kabel do 1 komputera a 2 do 2. Jednak gdy w tym 2 wpisze moje Ip i inne dane pisze że TEN ADRES IP JEST OBECNIE UŻYWANY W SIECI. Jak wyłącze komputer 1 to w 2 internet już działa ... czy jest jakis sposób aby działały obydwa rozdzielając to łącze które mam a nie kupując 2 ??


(Mk Md) #2

IP jest przydzielanie przez dostawcę internetu czy przez DHCP? Jak przez dostawcę to poproś żeby przydzielił Ci dodatkowe albo kup router. Wtedy router będzie miał IP przydzielone przez dostawcę a Twoje kompy będa miały IP przydzielone przez router. Jeśli coś źle powiedziałem to prosze mnie poprawić bo w tej materii mam jeszcze małe doświadczenie.


(Mattatg) #3

IP jest przyznawane przez dostawce. Kupić router ale jaki ?? jeśli by się dało to proszę jakiś zaproponować od razu taki żeby miał wi-fi i był w miarę w cenie no i takie głupie pytanie gdzie na routerze mam mu ustawić IP ??jakie on ma mieć i jakie ma przydzielać komputerom ??


(Jacek1) #4

Każde urządzenie da się skonfigurować poprzez przegłądarkę internetową, potrzebna jest instrucja obsługi lub google, co do konkretnego typu nie mam pomysłów, są urządzenia proste i rozbudowane---porty usb, print server itd


(Frog) #5

Matt_at , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif


(niezDarek) #6

jak chcesz router w WiFi to chyba najlepiej kup Linksys'a WRT54GC-EU

poza tym napisz jaki budżet możesz przeznaczyć na zakup routera


(Mattatg) #7
jak chcesz router w WiFi to chyba najlepiej kup Linksys'a WRT54GC-EU

poza tym napisz jaki budżet możesz przeznaczyć na zakup routera

nie chodzi o cene tylko wymagania mam takie :

Prosty w obsłudze, żebym mógł połączyć 2 komputery kablem i mógł jeszcze połączyc telefon bezprzewodowo oraz laptopa bezprzewodowo.


(niezDarek) #8

w takim razie ten co ci podałem się nadaje, ewentualnie jeszcze Linksys WRT54GS

a z tańszych to TP-LINK TL-WR543G