Pytanie o rozgaleznik do tv


(pikaczu) #1

chciałbym podłączyć 4 tv na jednej antenie kierunkowej, 19 elementowej. chcę to zrobić tak, że, od anteny pójdzie główny przewód koncentryczny 75 Om, do rozgałęźnika, potem krótki kabel do mojego tv, z wtyczką(w tym rozgałęźniku prawe wejście), a w lewym wejściu w rozgałęźniku, kabel pójdzie na pozostałe telewizory, na starym kablu.

teraz moje pytanie. jakie złącza kupić, aby podłączyć te kable, do rozgałęźnika, i czy będą jakieś straty w sygnale dvb-t, na pierwszym, i pozostałych telewizorach? lub kupić coś innego, zamiast rozgałęźnika?


(k038) #2

http://www.dvbsklep.pl/rozgalezniki-c-27.html


(pikaczu) #3

to są te same. jakie złącza się tam podłacza, aby podłączyć kabel z rozgałęźnikiem? i czy są straty w sygnale dvb-t?


(fiesta) #4

Nie ma rozgałęźników do tv cyfrowej albo analogowej, bo nadają w tym zakresie częstotliwości i są dokładnie takie same. Tak samo jak i anteny są takie same.

A napisy DVBT na nich to tylko zwykły chwyt marketingowy.


(pikaczu) #5

to wiem, ale jakie złącze kupić do podłączenia do rozgałęźnika?


(Kpc21) #6

Potrzebujesz złącza F.


(pikaczu) #7

ilu milimetrowe zlacze?


(Cedar) #8

O średnicy pasującej do kabla.

http://www.dipol.com.pl/jak_dobrac_wlas ... _bib57.htm

http://www.dipol.com.pl/jak_dobrac_wlas ... _bib57.htm


(pikaczu) #9

kabel będzie taki. chcę złącza, aby pasowały do kabla i rozgałęźnika. będzie strata w sygnale, przez ten rozgałęźnik?


(Cedar) #10

Poczytałeś to co wcześniej podałem? Średnica złącz F się nie różni, bo by do siebie nie pasowały, różna może być tylko średnica od strony z której zakładasz na kabel - w Twoim przypadku podałeś średnicę kabla, więc wybierz odpowiednie do niego złącze.

Oczywiście, każdy rozgałęźnik wprowadza tłumienie dla sygnału - jeden mniej drugi więcej- wszystko jest najczęściej podane na rozgałęźniku i na stronie sprzedawcy. Poczytaj w końcu co tam jest napisane zamiast pytać o każdy najmniejszy drobiazg.

PS.

Masz zaciskacz do tego typu złącz http://www.dipol.com.pl/zaciskacz_ht-10 ... _E8004.htm ? Ręcznie nie zamocujesz tej wtyczki na przewodzie.


(pikaczu) #11

czyli 6.8 lub 7mm? jest inna metoda, bez korzystania z prądu? czyli wzmaczniacza


(Kpc21) #12

Do czego ci potrzebny wzmacniacz? Te rozgałęźniki zasilania nie wymagają. Jeśli do anteny, to możesz spróbować z anteną o większym zysku, wtedy do anteny wstawia się symetryzator a zamiast zasilacza daje się zwykłą wtyczkę antenową.

Kup wtyczki nakręcane na przewód, nie zaciskane, bo na kilka wtyczek nie ma sensu kupować zaciskarki.

Nie będzie czasem tak, że na telewizorze przy pierwszym rozgałęźniku od anteny będzie dużo silniejszy sygnał niż na tych podłączonych do rozgałęźników położonych dalej od anteny? Nie znam się na tym, ale wydaje mi się, że może tak być. Jest jeszcze coś takiego jak odgałęźnik, nie wiem czy to nie byłoby tu właściwsze. Niech się wypowie ktoś kto się na tym zna.

Rozumiem, że będzie tak - idąc od anteny jeden rozgałęźnik, od niego krótki kabelek do odbiornika i dłuższy do kolejnych rozgałęźników. Jak wygląda instalacja przy "kolejnych rozgałęźnikach"?


(matty24) #13

Przypuszczam, że przy antenie masz taką płytkę. Jeśli tak, to przy podłączeniu do telewizora kabla używasz zasilacza antenowego. Jeśli tak to u Ciebie wygląda to przy zastosowaniu tego typu rozgałęźnika, który podałeś w pierwszym poście będziesz musiał dać ten zasilacz antenowy przed rozgałęźnikiem. A i ten rozgałęźnik musiałby być nie na 2 lecz na 4 telewizory (np. R-4 Signal) Wyglądało by to tak:

Antena ---- kabel koncentryczny --- zasilacz antenowy ---- rozgałęźnik ---- 4x kabel koncentryczny zakończony wtykiem antenowym. Te wtyki podłączasz do TV bez zasilacza.

Jeśli nie masz możliwości podłączenia zasilacza przy antenie to musiałbyś użyć rozgałęźnika z jednym przejściem. Nie wiem tylko czy są takie w opcji na 4 telewizory. Na pewno są na 2. Wtedy podłączasz tak:

Antena ----- kabel --- rozgałęźnik --- 1x kabel zakończony wtykiem antenowym do jednego TV oraz 1xkabel do którego wpinasz zasilacz i podłączasz do TV.

Zasilacz przy jednym TV zasili wzmacniacz w antenie. W drugim TV jak już pisałem, nie będziesz używać zasilacza.

Jakby pokombinować z tym drugim rozwiązaniem to mogło by się nawet udać podpiąć 3 telewizory do tego wyjścia, w którym nie używa się zasilacza.

Wystarczyło by tam dać drugi rozdzielacz potrójny i kabelkami do TV. Ale nie wiem czy by to zadziałało, a nawet jeśli, to mogły by być duże straty na dwóch rozdzielaczach i tylu połączeniach.


(pikaczu) #14

napisałem, że chcę bez wzmiaczniacza, żle mi to wyszło.

wiem, po proszę w sklepie, żeby to zrobili, jest możliwość za darmo.

nie wiem, też się zastanawiałem nad tym.

dobrze rozumiesz. przy kolejnych to mamy takie stare, żeby przedłużyć kabel, i tym miejscu, jest podłączony do tv i dalej idzie do tv, kolejnego.

nie mam zasilacza na prąd, przy antenie mamy tylko symetryzator.

nie 4 tylko 2, bo inne tv są w innych pokojach.