Pytanie o skanowanie?

Chodzi o to że np skanujemy jakiś obrazek który ma powiedzmy dokładnie 5,5cm szer. i 7,7 cm długości. (te wymiary to oczywiście przykład) No i jak skanujemy to potem żeby wydrukować ten obrazem w tych samych wymiarach to co trzeba zrobic?? Bo ja ustawiam to ręcznie np wklejam do worda i ustawiam centymetry i milimetry. No ale mi chodzi o jakąś prostrzą metodę i bardziej dokładniejszą. Może jest coś co przeoczyłem w oprogramowaniu plustka co pozwala beż żadnej mordęgi i ustawiania mieć dany obrazek w takich wymiarach w jakich mieliśmy np w gazecie czy w czymś innym. Może jest jakieś ustawienie skali czy coś takiego?? - nie wiem. Słabo sie znam bo dopiero kupiłem skaner. Jak sie zeskanuje jakiś obrazek np w 300 pikselach to wychodzi baaardzo duży. A ja chce żeby wyszedł mi oczywiście w dobrej rozdzielczości i w takich samych wymiarach. Może źle chce(może nie ma takich automatycznych ustawień). Proszę jeśli umiecie ustawić taką opcję to pomóżcie:) Pomożecie??? Teraz na necie (dziś i jutro) mnie nie będzie ale jakby co to dziękuje za każdy post z góry:)

Przeczytaj to:

http://www.agavk.p9.pl/strony/fotografia_skan.php