Pytanie o sprzęt do podziału łącza radiowego

Witam, mam łączę radiowe 1mb chciałbym podzielić je na dwa komputery: kablem pod stacjonarny i bezprzewodowo do laptopa. Moja radiówka wygląda tak że kabel z anteny na dachu podłączony jest prosto do karty sieciowej w komputerze [D-Link AirPlus DWL-G520 Wireless PCI Adapter(rev.B)]. Znalazłem już sprzęt tylko nie wiem czy będzie dobry:

taki i taki

a to mój kabel z anteny:

radiowelaczejr6.jpg

To klasyczne pytanie o dzielenie internetu radiowego.

Masz kilka opcji:

  • kupić drugą kartę wi-fi lub Access Point i udostępniać internet (komp musiałby być włączony).

  • kupić AP z trybem APC, a udostępniać tym d-linkiem (komp też musiałby być włączony)

  • kupić 2xAP (w tym jeden z trybem APC, polecam TP-Link 543, dobre radio, wydajność i cena oraz wymienna antena) , komp mógłby być wtedy wyłaczony zaś udostępnianie odbywało by się drogą radiową.

Ta końcówka od anteny nazywa się RP-SMA :wink:

A czy te dwa AP które zostały mi polecone czyli ten i ten spełniają te kryteria?

W sumie na tych też da rade to zrobić.

Chociaż wymienna antenka by się przydała na wypadek gdybyś chciał kiedyś poszerzyć zasięg (różnica w cenie śmieszna).

Czyli mogę zamówić :wink: Dzięki za pomoc

W razie czego towar można zwrócić w terminie 10 dni bez podawania przyczyn :slight_smile:

Najlepsze rozwiązanie to zakup dwóch urządzeń:

  • Access Pointa pracującego w trybie client (AP Client), czyli np. podany przez ciebie TP-Link TL-WA500G (dobry wybór)

  • drugiego Access Pointa w funkcją routera i portem Ethernet czyli np. TP-Link TL-WR543G.

Wybrany przez ciebie model routera TL-WR340G też się nadaje, ale posiada jedną wadę - ma na stałe dołączoną antenę.

Może się okazać, że będziesz chciał zwiększyć zasięg swojej sieci (np. poza dom do ogródka albo na inne piętro) i wówczas

nie będziesz mógł dokręcić lepszej anteny dookólnej. Do modelu TL-WR543G taką antenę dokręcisz. Tym bardziej, że różnica w cenie to

około 10 zł.

Mam już obydwa urządzenia, teraz tylko krok po kroku muszę wiedzieć co i jak instalować, np co pierwsze itp.

Jest jeszcze problem co do adresu mac, bo zapewne nie połączę się z internetem przy owym macu, jestem ciekawy czy można go skopiować i przypisać np. do AP który będzie się bezpośrednio łączył z siecią radiową?

Połączenie będzie wyglądało mniej więcej tak jak na rysunku (potem gdy zakupię nową kartę sieciową do stacjonarnego poprowadzę kabel od routera do komputera bezpośrednio)

beztytuugs.th.jpg

Pomoże mi ktoś po kroku to wszystko poinstalować?