Pytanie o Sprzęt?

(Oskarpuzon) #1

Mam pytanie na dachu mam taką skrzynkę, ale nie wiem co to jest i mam pytanie co to jest:

ed2e95a937f8b46am.jpg

d3a319f8e1a78c92m.jpg

633e0c94b0eb04bcm.jpg

I teraz mam pytanie odnośnie tych dwóch wejść co są na tych obrazkach, bo chciał bym podłączyć drugi komputer pod neta, to wystarczy że kupie taki kabelek i podepnę się z któryś wejść? chodzi oto że ja mam swego kompa i brachol ma swego i czy wystarczy że na dachu podepnę się w którąś i prosto z dachu do brachola kompa, to czy zadziała net?? mam nadajniki na dachu. Pozdrawiam.

(bachus) #2

Wszystko zależy:

http://wiki.mikrotik.biz/wiki/index.php/RouterBOARD_333

(niezDarek) #3

to jest antena do internetu radiowego, zapewne

(Oskarpuzon) #4

Dzięki za odp, tylko mam pytanie czy będzie mi działał net na brachola kompie jeśli podłącze do któregoś gniazda bez pośrednio od routera do brachola kompa i czy nic się nie stanie?

-- Dodane 12.02.2009 (Cz) 14:09 --

Tak, mam radiówkę.

(niezDarek) #5

jak są wyjścia Ethernet to możesz podłączyć, tylko nie wiem jak potem z konfiguracja połączenia, dostawcy internetu utrudniają podłączenie kilku komputerów

(Oskarpuzon) #6

adresy Ip i wszystko inne mam zapisane, więc z tym by chyba nie było problemów, tylko nie wiem czy się nic nie stanie.

(niezDarek) #7

ale dostawca ogranicza po adresach MAC, chyba że masz dobra kartę sieciową z możliwością zmiany jej adresu MAC

(Oskarpuzon) #8

A to nie wiem, a jak to sprawdzić??

(niezDarek) #9

próbować zawsze możesz się połączyć, jak masz sieciówke zintegrowana to raczej możesz zapomnieć o necie

(Oskarpuzon) #10

Jak to sprawdzę czy zintegrowana?

(niezDarek) #11

masz na osobnej karcie rozszerzeń czy gniazdo ethernet jest przy innych wejściach z płyty głównej

(Oskarpuzon) #12

Mam jedno wejście tylko.

(Bolo92) #13

Brawa ^^ jak to jest antena to ja nie jestem człowiekiem.

@bachus dobrze napisał, jest to MikroTik, jak widzę ma 3 pigtail'e wyprowadzone czyli musi mieć 3 karty mPCI i odpowiednio też są wyjścia do trzech anten, jak masz u siebie nadajnik to prawdopodobnie masz 3 anteny szczelinowe :stuck_out_tongue: zasilanie MikroTik pobiera ze skrętki(POE).

Znajdź mi kartę sieciową której nie zmienisz adresu MAC.

A już całkiem nie wiem czemu na zintegrowanej mógłby zapomnieć o Internecie.

Sorry, że tak zjechałem, ale jak sobie tak urlop zrobiłem to niektóre tematy przepatrzyłem to mistrzowskie odpowiedzi w niektórych były(włącznie z tym tematem).

temat: Podłączyłbyś się którykolwiek port to by Ci Internetu nie dało, jak mówisz masz robioną filtrację po MAC. Zmieniłbyś nawet MAC na dwóch sieciówkach to w momencie korzystania z obydwóch komputerów robiłby się konflikt jakby admin w tym czasie "chodził" sobie zdalnie po MikroTiku/MikroTikach to by zauważył dwa takie same MACi/IP i dodatkowo aktywny Port Ethernet na MikroTiku który masz u siebie, nie mówię już o tym, że Internet by mógł wcale na obydwóch nie chodzić, chodzić na tym który pierwszy się włączył, chodzić na zmianę :smiley: raz tu, raz tu albo bez problemów na obydwóch.

Radze pogadać z adminem jak nie chcesz kasy pakować narazie na marne, może coś ugadasz z nim to przydzieli Internet bez problemów albo to łącze podzieli na dwa komputery i wtedy poniesiesz tylko koszty kabelka i ew. dziurkę będzie musiał wywiercić czy jak tam macie doprowadzone na dach.

Jakby admin się nie zgodził to niestety ale jakieś 80 dyszek na TP-Link 340G.

(Asterisk) #14

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.