Pytanie o Sprzęt?

Mam pytanie na dachu mam taką skrzynkę, ale nie wiem co to jest i mam pytanie co to jest:

ed2e95a937f8b46am.jpg

d3a319f8e1a78c92m.jpg

633e0c94b0eb04bcm.jpg

I teraz mam pytanie odnośnie tych dwóch wejść co są na tych obrazkach, bo chciał bym podłączyć drugi komputer pod neta, to wystarczy że kupie taki kabelek i podepnę się z któryś wejść? chodzi oto że ja mam swego kompa i brachol ma swego i czy wystarczy że na dachu podepnę się w którąś i prosto z dachu do brachola kompa, to czy zadziała net?? mam nadajniki na dachu. Pozdrawiam.

Wszystko zależy:

http://wiki.mikrotik.biz/wiki/index.php/RouterBOARD_333

to jest antena do internetu radiowego, zapewne

Dzięki za odp, tylko mam pytanie czy będzie mi działał net na brachola kompie jeśli podłącze do któregoś gniazda bez pośrednio od routera do brachola kompa i czy nic się nie stanie?

Dodane 12.02.2009 (Cz) 14:09

Tak, mam radiówkę.

jak są wyjścia Ethernet to możesz podłączyć, tylko nie wiem jak potem z konfiguracja połączenia, dostawcy internetu utrudniają podłączenie kilku komputerów

adresy Ip i wszystko inne mam zapisane, więc z tym by chyba nie było problemów, tylko nie wiem czy się nic nie stanie.

ale dostawca ogranicza po adresach MAC, chyba że masz dobra kartę sieciową z możliwością zmiany jej adresu MAC

A to nie wiem, a jak to sprawdzić??

próbować zawsze możesz się połączyć, jak masz sieciówke zintegrowana to raczej możesz zapomnieć o necie

Jak to sprawdzę czy zintegrowana?

masz na osobnej karcie rozszerzeń czy gniazdo ethernet jest przy innych wejściach z płyty głównej

Mam jedno wejście tylko.

Brawa ^^ jak to jest antena to ja nie jestem człowiekiem.

@bachus dobrze napisał, jest to MikroTik, jak widzę ma 3 pigtail’e wyprowadzone czyli musi mieć 3 karty mPCI i odpowiednio też są wyjścia do trzech anten, jak masz u siebie nadajnik to prawdopodobnie masz 3 anteny szczelinowe :stuck_out_tongue: zasilanie MikroTik pobiera ze skrętki(POE).

Znajdź mi kartę sieciową której nie zmienisz adresu MAC.

A już całkiem nie wiem czemu na zintegrowanej mógłby zapomnieć o Internecie.

Sorry, że tak zjechałem, ale jak sobie tak urlop zrobiłem to niektóre tematy przepatrzyłem to mistrzowskie odpowiedzi w niektórych były(włącznie z tym tematem).

temat: Podłączyłbyś się którykolwiek port to by Ci Internetu nie dało, jak mówisz masz robioną filtrację po MAC. Zmieniłbyś nawet MAC na dwóch sieciówkach to w momencie korzystania z obydwóch komputerów robiłby się konflikt jakby admin w tym czasie “chodził” sobie zdalnie po MikroTiku/MikroTikach to by zauważył dwa takie same MACi/IP i dodatkowo aktywny Port Ethernet na MikroTiku który masz u siebie, nie mówię już o tym, że Internet by mógł wcale na obydwóch nie chodzić, chodzić na tym który pierwszy się włączył, chodzić na zmianę :smiley: raz tu, raz tu albo bez problemów na obydwóch.

Radze pogadać z adminem jak nie chcesz kasy pakować narazie na marne, może coś ugadasz z nim to przydzieli Internet bez problemów albo to łącze podzieli na dwa komputery i wtedy poniesiesz tylko koszty kabelka i ew. dziurkę będzie musiał wywiercić czy jak tam macie doprowadzone na dach.

Jakby admin się nie zgodził to niestety ale jakieś 80 dyszek na TP-Link 340G.

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.