Pytanie o standard ISO 9660

Witam,

Na wstępie przepraszam moderatorów jeśli piszę w złym dziale, ale jakoś innego nie znalazłem, który byłby odpowiedni do mojego pytania.

Ostattnio szukając informacji technicznych nt. standardu ISO 9660, czyli tego w którym są nagrywane płyty DVD/CD jak juz udało mi się ustalić natrafiłem na bardzo ciekawy dokument: http://www.cs.cmu.edu/~varun/cs315p/iso9660.pdf. Na 45 stronie znalazłem tabelkę z zapisem które bity za co odpowiadają. Moje poszukiwania nie były ukierunkowane na takie wyniki, ale zainteresowały mnie dwa wiersze - Volume Creation Date and Time i Volume Experiation Date and Time.

Czy to oznacza, że płyta DVD może mieć datę ważności, po której nie da się jej otworzyć, czy to jest coś innego. Dodatkowo, czy ktoś kiedykolwiek to wykorzystywał?

Z twojego dokumentu.

Czyli informacja kiedy to dane zapisane na woluminie mogą być uznawane za nieaktualne. Nie oznacza to, że się nie da odczytać.

Nie wiem czy jest to gdziekolwiek używane.

sebap123 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038