Pytanie o system i gwarancję w laptopie

Witam!

Zakupiłem laptop Toshiba do którego dołączony był system Windows Vista.

I mam 2 pytania:

1: Mam licencję Windowsa XP na 2 komputery i czy jeżeli zainstaluję system na laptopie czy nie stracę gwarancji? (na karcie jest tylko stwierdzenie iż gwarancja przepada jeżeli laptop był modyfikowany lub serwisowany przez nieupoważnioną osobę).

2: Jeżeli licencja na Viste jest w formie OEM to czy istnieje ograniczenie co do ilości instalacji/reinstalacji tego sytemu na tym laptopie?

http://www.microsoft.com/poland/partner … wanie.mspx

no dobra, a co z tą gwarancją? Czy ktoś kto posiada laptopa Toshiby może się wypowiedzieć ?

No wiec ja posiadam laptopa toshiby z gwarancja dorr-to-door.

Jednak przywiozlem go sobie z US i gwarancja obejmuje tylko Kanade i USA.

Na sczescie nie mialem jak dotad technicznych problemow ze swoim sprzetem.

Aczkolwiek, z doswiadczenia kolegi wiem…ze Toshiba dba o swoj wizerunek i gwarancja nie jest tylko bzdurna kartka papieru.

Mam dwie Toshiby dwie były w serwisie i dwa razy okazało się że gwarancja jest nie ważna. Tzn. według ich danych gwarancja już się skończyła. Na szczęście miałem faktury na te komuptery i daty gwarancji zostały zmienione. Faktem jest ze gdybym nie miał faktury naprawa gwarancyjna nie została by uznana.

Nie

Wg. Mnie jest 10 razy, ja teraz sam użytkuje 9 instalacje tego systemu :wink: następnym razem będę musiał :telefon:

Zwykłego windowa na laptopie toshiby nie zainstalujesz, a jak zainstalujesz to nie sądzę żeby dobrze chodził, Thosiby zawsze mają Windowsy ze swoją nazwa w nazwie… zawsze coś jest trochę inaczej niż w normalnym Windowsie… (instalacja Windowsa dla mojej Tgosiby zajmuje 3cd - Mocno odbiega od zwykłego Home/Pro)