Pytanie o system i gwarancję w laptopie


(@ddd) #1

Witam!

Zakupiłem laptop Toshiba do którego dołączony był system Windows Vista.

I mam 2 pytania:

1: Mam licencję Windowsa XP na 2 komputery i czy jeżeli zainstaluję system na laptopie czy nie stracę gwarancji? (na karcie jest tylko stwierdzenie iż gwarancja przepada jeżeli laptop był modyfikowany lub serwisowany przez nieupoważnioną osobę).

2: Jeżeli licencja na Viste jest w formie OEM to czy istnieje ograniczenie co do ilości instalacji/reinstalacji tego sytemu na tym laptopie?


(R2911w) #2

http://www.microsoft.com/poland/partner ... wanie.mspx


(@ddd) #3

no dobra, a co z tą gwarancją? Czy ktoś kto posiada laptopa Toshiby może się wypowiedzieć ?


(Bladik) #4

No wiec ja posiadam laptopa toshiby z gwarancja dorr-to-door.

Jednak przywiozlem go sobie z US i gwarancja obejmuje tylko Kanade i USA.

Na sczescie nie mialem jak dotad technicznych problemow ze swoim sprzetem.

Aczkolwiek, z doswiadczenia kolegi wiem...ze Toshiba dba o swoj wizerunek i gwarancja nie jest tylko bzdurna kartka papieru.


(Pawel Grzyb) #5

Mam dwie Toshiby dwie były w serwisie i dwa razy okazało się że gwarancja jest nie ważna. Tzn. według ich danych gwarancja już się skończyła. Na szczęście miałem faktury na te komuptery i daty gwarancji zostały zmienione. Faktem jest ze gdybym nie miał faktury naprawa gwarancyjna nie została by uznana.


(Dashmen515) #6

Nie

Wg. Mnie jest 10 razy, ja teraz sam użytkuje 9 instalacje tego systemu :wink: następnym razem będę musiał :telefon:


(Joemix) #7

Zwykłego windowa na laptopie toshiby nie zainstalujesz, a jak zainstalujesz to nie sądzę żeby dobrze chodził, Thosiby zawsze mają Windowsy ze swoją nazwa w nazwie... zawsze coś jest trochę inaczej niż w normalnym Windowsie... (instalacja Windowsa dla mojej Tgosiby zajmuje 3cd - Mocno odbiega od zwykłego Home/Pro)