Pytanie o Szkołę Ponadgimnazialną


(Puzon93) #1

Witam

Jestem dośc średnim uczniem :smiley: średnia w każdym roku to ( 3.2 - 3.6 ) nie wiem jak będzie z pkt. z testu.

Jednak chciałbym pójśc do Technikum ... tylko nie znam się kompletnie na tych profilach , doradzcie mi jaką najlepiej szkołę ( może byc też Liceum ) wybrac jeśli chcę zostac Dziennikarzem Sportowym ? ..( jaki profil , jaka szkoła ? ) oczywiście w Warszawie.

A jeśli nie wystarczyło by mi pkt. to chciałbym zostac geodetą lub kucharzem .. proszę napiszcie ile mogę zarobic na tych posadach

Z góry thx.


(Poniaatowski) #2

Posłuchaj, wszystko zależy od tego ile będziesz miał wszystkich punktów z testu i z ocen, co roku w szkołach ponadgimnazjalnych są zmieniane punkty do przyjmowania na wybranne oddziały.

Po drugie, zarobić to różnie... Zależy gdzie trafisz z pracą... Jeśli będziesz pracował w Hotel Royal 5 gwiazdkowym to tam zarobisz trochę, jeśli natomiast w barze jakimś, to nie licz na jakieś wysokie place... Wszystko zależy od tego gdzie trafisz - krótko mówiąc.


(Puzon93) #3

a bardziej konkretnie , ile mógłbym zarobic ?

tak w przybliżeniu


(Rlk120) #4

Przecież punkty z testu już dawno były wysyłane do szkół ( jakoś w połowie czerwca), więc już powinieneś wiedzieć ile ich masz.

Co do profili w technikum to nie wiem.

W liceum byłoby to (chyba) zarządzanie informacją (mogę się mylić).

Zarobki : nie wiem.


(Poniaatowski) #5

Oczywiście, nie można powiedzieć ile będziesz zarabiał... Jeśli nie będziesz dobry w tym co robisz, taki powolny, to dużo nie zarobisz... A wręcz może Ci wyrzucą...