Pytanie o szkołe

(Gordon Freeman) #1

czy jeżeli mam ukończoną szkołe zawodową i po niej technikum uzupełnniające 3 letnie i nie podeszłen do matury to jaki mam zadów i jaka szkoła bedzie sie liczyć

(Myszonus) #2

A może podasz jakie kierunki/profile miałeś w tych szkołach ... :expressionless: mamy zgadywać ... wróżka na urlopie ... :roll:

(Monczkin) #3

Taki, jaki profil liceum.

Matura jest niezbędna do dalszego kształcenia

Wszystkie szkoły się liczą

(Gordon Freeman) #4

zawodówka elektryk a technikum uzupelniające kierunek technik telekomunikacji

(Monczkin) #5

Więc masz zawód elektryk i technik telekomunikacji

(Gordon Freeman) #6

a bez matury to zawody beda sie czyms różnić chodzi mi oto czy ukonczone technikum bez matury to bedzie niepełne średnie wykształcenie

(Monczkin) #7

Matura jest Ci potrzebna, jeżeli chcesz się uczyć dalej. Matura nie jest obowiązkowa i nie ma wpływu na posiadany zawód.

Masz zawód, ukończoną szkołę średnią - masz pełne średnie

(:: MARIO ::) #8

A jak ma mature i ukonczona szkole srednia zawodowa ?

(fiesta) #9

to ma dokładnie to samo tyle że nie ma zamkniętej drogi na studia 8)

Tyle ze prawie każdy pracodwaca patrzy inaczej na maturzystę 8)

(:: MARIO ::) #10

czyli nie rozróżnia sie wpisu jesli chodiz o fakt posiadania matury :expressionless:

myślałem, ze jesli ktos robi technikum to ma srednie, oczywiscie po zdaniu egzaminu, a dodatkowe zdobycie matury jest traktowane jako pełne średnie.

@ Fiesta a jak teraz robie studium, mam w reku juz technikum i tytul technika, i mature to dalej mam średnie, czy jeszcze jakos inaczej sie to zwie ?

(Chrucik) #11

chya się to zwie technik np. mechanik nic pozatym :smiley:

(Misiek1987) #12

Masz po prostu elektryka i techika telekomunikacji tyle że nez matury... :?

(fiesta) #13

Będziesz miał dodatkowe kwalifikacje, tytułu żadnego nie dostaniesz. Dopiero po ukończeniu studiów 3 letnich możesz uzyskać tytuł licencjata.