Pytanie o szkołe

czy jeżeli mam ukończoną szkołe zawodową i po niej technikum uzupełnniające 3 letnie i nie podeszłen do matury to jaki mam zadów i jaka szkoła bedzie sie liczyć

A może podasz jakie kierunki/profile miałeś w tych szkołach … :expressionless: mamy zgadywać … wróżka na urlopie … :roll:

Taki, jaki profil liceum.

Matura jest niezbędna do dalszego kształcenia

Wszystkie szkoły się liczą

zawodówka elektryk a technikum uzupelniające kierunek technik telekomunikacji

Więc masz zawód elektryk i technik telekomunikacji

a bez matury to zawody beda sie czyms różnić chodzi mi oto czy ukonczone technikum bez matury to bedzie niepełne średnie wykształcenie

Matura jest Ci potrzebna, jeżeli chcesz się uczyć dalej. Matura nie jest obowiązkowa i nie ma wpływu na posiadany zawód.

Masz zawód, ukończoną szkołę średnią - masz pełne średnie

A jak ma mature i ukonczona szkole srednia zawodowa ?

to ma dokładnie to samo tyle że nie ma zamkniętej drogi na studia 8)

Tyle ze prawie każdy pracodwaca patrzy inaczej na maturzystę 8)

czyli nie rozróżnia sie wpisu jesli chodiz o fakt posiadania matury :expressionless:

myślałem, ze jesli ktos robi technikum to ma srednie, oczywiscie po zdaniu egzaminu, a dodatkowe zdobycie matury jest traktowane jako pełne średnie.

@ Fiesta a jak teraz robie studium, mam w reku juz technikum i tytul technika, i mature to dalej mam średnie, czy jeszcze jakos inaczej sie to zwie ?

chya się to zwie technik np. mechanik nic pozatym :smiley:

Masz po prostu elektryka i techika telekomunikacji tyle że nez matury… :?

Będziesz miał dodatkowe kwalifikacje, tytułu żadnego nie dostaniesz. Dopiero po ukończeniu studiów 3 letnich możesz uzyskać tytuł licencjata.