Pytanie o szukanie weny, pierwsze rozplanowanie projektu

Witam,

już od jakiegoś czasu zajmuje się webmasteringiem - ze strony programistycznej wszystko jest ok, ale ze strony graficznej jest spory problem.

Mianowicie nigdy nie wiem od czego zacząć stronę, szukam pomysłu na innych stronach, ale nie lubię plagiatować, więc mimo wszystko staram się robić strony “po swojemu”(próbowałem nawet zrobić strony na identycznej zasadzie jak u innych webdesignerów). Po skończeniu ok. 40%(a nawet jak skończę) projektu zawsze ląduje on w koszu, ja jestem wściekły, ponieważ strona pod względem graficznym nie może się równać z innymi w internecie. Po prostu mi się nie podoba. Czegoś mi w niej brakuje. Mimo, że zajmuje się tym już od ponad roku, z żadnej swojej strony nie byłem zadowolony. Zazwyczaj wygląda to tak, że wydaje mi się, że mam pomysł. Zaczynam robić, wszystko mi się podoba. Po 2h pracy robię sobie przerwę, a gdy powracam do projektu wydaje mi się on całkowicie beznadziejny. Zaczynam wtedy robić następny projekt, i tak mijają kolejne dni.

I teraz pytanie do was - jak znajdujecie “wenę twórczą”? Pomysły same wam wpadają do głowy?

Da się jakoś takiej “wyobraźni” wyuczyć?

Nie chodzi mi o dobieranie kolorów - z tym nie mam problemów, poza tym są też specjalne narzędzia.

Bardzo chciałbym w końcu zacząć robić strony, które zaczną mnie satysfakcjonować.

W skrócie - co robicie, aby zrobić dobrze prezentującą się stronę :wink:

Z góry dziękuje za odpowiedź - oski225.

deviantart.com - spróbuj trochę poprzeglądać.

W sumie to nie jesteś sam :wink:

Też mam z tym problemy.

Bawię się w to z cztery lata i też masa projektów powędrowała do kosza.

Czytaj dużo tutoriali, przeglądaj masę innych prac, człowiek całe życie się tego uczy, niektórzy mają wrodzony talent, inni nie. Jeżeli masz wyczucie to wprawa przyjdzie z czasem.

Nie wywalaj nieudanych projektów, zapisz sobie je gdzieś na dysku, kiedyś do nich wrócisz, nieraz się z nich pośmiejesz, a jak już nabierzesz wprawy to będziesz w stanie je przerobić na małe arcydzieła ;).

Może zamieścisz link do swoich prac ?

Pozdrawiam

Na tego typu problemy nie ma jednoznacznego rozwiązania. Każdy musi znaleźć swój sposób na wenę. Moją stronę robiłem ok pół roku - nagle zdecydowałem się, że projekt graficzny mi się nie podoba i w ciągu kilku godzin zrobiłem cały wygląd, który mi się spodobał - ot taki nagły przypływ weny :smiley:

Dziękuje wszystkim za odpowiedź - myślałem, że jestem jedynym takim przypadkiem :stuck_out_tongue:

Postaram się trzymać waszych rad, i poprzeglądam stronę deviantart.

Pozdrawiam, oski225

:arrow: http://smashingmagazine.com

bez wątpienia się przyda