Pytanie o szybkość Kaspersky'ego

Korzystałem przez długi czas z Kaspersky’ego KIS wersja 8.0.0.506, potem pojawiła się nowsza wersja KIS 2010, ale po jej zainstalowaniu komputer się przymulał, więc wróciłem do wcześniejszej wersji, choć szkoda mi tej nowszej, bo ma jakieś dodatkowe zabezpieczenia.

Mam więc pytanie, czy nie pojawiła się jakaś jeszcze nowsza wersja KIS 2010, która przyspieszyła działanie tego programu?

Ktoś może sprawdził to u siebie?

Użyj CCleaner http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Pr … 13061.html

Pokaż log z: OTL

Przestawiasz w nim Processes i Modules na All oraz wklejasz w dolne białe okienko Custom Scans/Fixes :

Klikasz Run Scan.

Kaspersky 2010 powinien tylko nieznacznie wydłużać czas startu systemu… a tak poza tym chodzi bez najmniejszego zamlulania. Choć przyznam, że był okres, ok 2 tyg, że zamulał (chyba przez wadliwe sygnatury) ale na szczęście już się z tym uporali. Tak więc spróbuj teraz go zainstalować i przetestować.

Aha, czyli jednak coś tam poprawili. Dzięki, sprawdzę :wink:

Zamula trochę internet i zamula kompa zdecydowanie.To prawda z wersją 2010 i przenoszę się na g-datę is 2010 która to znacznie mniej zamula

Wersja 2010 jest subiektywnie lżejsza od 2009 w normalnym trybie pracy. Troszkę słabiej jest przy skanowaniu, ale jeśli ktoś posiada słabszy sprzęt to raz na tydzień zostawić komputer na pół godzinki może. Samo skanowanie przebiega moim zdaniem szybciej niż we wcześniejszych wersjach.

Dodane mniej niż minutę temu

To jest pojęcie względne. Komputery są coraz szybsze, a same programy są bardziej rozbudowane i często potrzebują więcej zasobów niż dawniej. Przecież normalne jest, że nowy windows nie będzie tak lekki jak windows 98.

Na moim kompie działa sprawnie i nic nie przymula.

Jedyne sytuacje, w których może przymulać to

Podczas pełnego lub wybranego skanowania systemu-wtedy pobór ramu obciążenie procka gwałtownie wzrasta, u mnie procek momentami ma 100 % obciążenia, Ramu wolnego z 2 GB czasami zostaje z jakieś ponad 700-800 MB

Czasami podczas pracy w czasie rzeczywistym, Kaspersky zachowuje się tak jak by było uruchomione pełne skanowanie i może to trwać kilka minut i czasami nawet zawiesić system,-problem zgłosiłem do Kaspersky Lab. Trzeba czekać na nową wersje, może to naprawią.

Podczas aktualizacji - a po jej zakończeniu trzeba poczekać aż procek i ram się ustabilizuje. Po wykonanej aktualizacji ram zużyty ram zostanie jakimś czasie częściowo odzyskany, lecz nie zwolni się go do tego stopnia jak było przed aktualizacją, no i na dysku zostanie użyte trochę miejsca, ale po ponownym uruchomieniu kompa zwolni się ono.

Poza tym w normalnym trybie pracy KIS 2010 nie obciąża prawie wcale procka i ramu zużywa niewiele, po włączeniu kompa mam wolne 1715 MB ram z 2 GB

Wersja 2010 ma naprawionych sporo błędów w stosunku do wersji 2009 i początkowych wersji 2010 oraz wiele nowych opcji i usprawnień, lecz jeszcze są błędy, które trzeba naprawić np.:

Jak w monitorze sieci zaznaczysz pokazywanie połączeń od Kaspersky to lista będzie skakać.

Jak dodasz do ochrona+ Analizator pakietów sieciowych to okno główne Kaspersky będzie się sypać, i w przypadku ustawionego hasła będzie musiał je wpisywać przy wchodzeniu na zakładki

W opisie firewalla jest ucięte słowo Inte… (powinno być Internetu)

Spowalnia działanie i uruchamianie się Winampa

Usuwanie pozycji z listy kontrolowanych aplikacji itd. się trochę przywiesza przy tej operacji i trwa za długo

Czasami po włączeniu kompa możesz otrzymać dziwny komunikat że Ochrona jest włączona, tak jak by wcześniej była wyłączona ręcznie na przykład

Nie jest chroniona hasłem opcja Zezwól teraz

Jest jeszcze wiele innych niedociągnięć, ale ogólnie warto go mieć, pierwsze skanowania trwa długo 1-2 godzin a potem są chwile że tylko 14-17 minut

i na moim też go miałem i też działał sprawnie.

Jeśli zamula Ci na kompie z sygnaturki, tzn. że masz coś nie tak z systemem. Ten komputer powinien z Kasprem chodzić jak burza. Na moim laptopie o gorszych parametrach niż Twój PC, jest nieodczuwalny.

Do autora. Śmiało instaluj, nie pożałujesz.

Zarówno na viście jak i w7 nowo wgranym zwalnia kasper znacznie-zwłaszcza uruchamianie kompa z pulpitem.

prosiłem o coś nie powinien przymulać!