Pytanie o technikum i wiedza


(Pawel Pulczyn) #1

Mam pytanie do wszystkich, którzy BYLI albo mają znajomych którzy byli w technikum o kierunku informatycznym: które technikum wybrać?

A także czy podałby mi ktoś jakąś wiedzę podstawową co do informatyki? (pojęcia,skróty,informacje o sprzęcie itp.)

Z góry dzięki za informacje :wink:


(Drobok) #2

Nie trzeba wiedzieć nic (ew ogarnij trochę programowanie bo z tego większość ma największe problemy), a co do wyboru powinieneś popytać u siebie w pobliżu ludzi którzy tam chodzą :wink:


(lordjahu) #3

Wiedza podstawowa wyczerpałaby znamiona 1 posta, więc lepiej kup sobie stosowną książkę :slight_smile:


(ADR1991) #4

Google


(MacGregor) #5

To nie zależy do szkoły tylko nauczyciela. Jeżeli trafisz na osobę z pasją do tego co robi (IT) i chce podzielić się swoją wiedzą to już po roku nauki masz masę wiedzy praktycznej i rzeczywistego doświadczenia w rozwiązywania najróżniejszych problemów.

Natomiast jeśli trafisz na kogoś kto ślepo idzie za abstrakcyjnym programem nauczania dowiesz się tyle ile jesteś w stanie nauczyć się w miesiąc samemu z internetu. To po prostu loteria.


(Kacuxd999) #6

Moj kuzyn chodził do technikum informatycznego ze specjalnością tworzenie gier komputerowych w http://szkolykreatywne.pl/technikum/technik-informatyk/technik-informatyk-programowanie/  i był mega zadowolony. Dobry plan zajęć, żadnych problemów z organizacją egzaminów, ale przede wszystkim przyszłościowy zawód (programista gier wyciąga nawet ok. 6 tysiecy miesięcznie). Dlatego jeśli masz do tego zacięcie, wybierz takie technikum, bo w przyszłości gwarantuje dobrą pracę (mój kuzyn zarabia więcej niż ja po 10 latach pracy):):slight_smile: