Pytanie o temperature 50 stopni w spoczynku

Witam

Mój Celeron w spoczynku osiąga temperaturę 50 stopni, przy obrotach 1600RPM chłodzenie firmowe Intela dołączonego do procka. Czy taka temperatura nie jest zbyt wysoka, gdy podczas pracy (100% użycia) osiąga nawet 70 stopni?

CPU: Intel Celeron 346, LGA775, 3.06GHZ, 256kb Cache, 533 Mhz FSB

PŁYTA: ASUS P5PL2

Dodatkowy wiatrak na obudowie wiejący z prędkością: 2700RPM

Inne temp:

System: 34 stopnie

AUX: 48 stopni

HD0: 37 stopni

Żre sporo to musi grzać.

Jaką masz pastę? Może zmień na Arctic Silver 5, 15 zł.

Odkurz wentyl, popraw przepływ powietrza np. poukładaj kable, zamocuj wiatraki wciągające i wyciągające powietrze z budy, lub zmień chłodzenie na inne.

Celerony chyba palą się w temp 65 stopni, pewnie chodzi o max temp płytki proca.

Łoo, a pasta to nie wiem jaka, bo komp był składany w serwisie. Zamontowany mam jeden wiatrak wyciągający. Co do porządku wewnątrz to wszystko jest na swoim miejscu, poukładane i czysto, odkurzam co 2 tyg.

P.S a czy wiatrak z przodu obudowy to ma dmuchać do środka, czy na zewnątrz?

Byłem u brata na feriach to na Celeronie 2.6Ghz miał 88 stopni w spoczynku :D, płyta miała 40 stopni tez w spoczynku. Wystarczyło, że zdjąłem radiator i dokładnie go przeczyściłem(był kompletnie zabity kurzem, który go jeszcze podgrzewał) i temperaturka spadła do 42 stopni na procku w stanie spoczynku, a na płytce 30 stopni. Wniostek z tego taki, żebyś go dokładnie przeczyscił

P.S. Zdjałem jeszcze bratu ścianki z obudowy.

Złączono Posta : 27.02.2007 (Wto) 23:14

Widoczne więcej wytrzymują. Temperaturę sprawdzałem everestem.

Tak tylko problem w tym, że taka temperatura jest od nowości kompa :confused: Szczerze mówią to te celerony są G warte.

JAki masz zasilacz?

Pasta pewnie boxowa, lepiej zmienić na AS5.

Do środka. Z tyłu wywiew, ciepłe powietrze idzie do góry.

Złączono Posta : 28.02.2007 (Sro) 10:50

Może czas na Semprona? Semprony są dużo chłodniejsze i wydajniejsze od Celofanów.

Ale trzeba wymienić jeszcze mobo, może pamięci… :?

Nic odkrywczego.

Albo inny silikon

Masz porządek w kablach w środku?

Zasilacz to jakieś g… warty chiński badziew, który przy przy chińskiej obudowie.

Takie cudo: http://www.esc.pl/product_info.php?cPat … ts_id=3997

A co do porządku w kablach to jest wszystko na swoim miejscu, brak napędu FDD, jedna linka sATA i jeden ATA133 do DVD-ROM, kable zasilające splecione razem.

Złączono Posta : 28.02.2007 (Sro) 14:08

P.S Napięcia:

Vcore: 1,39V

+12V: 12,20V

AVcc: 3,26V

Napięcia chyba z jakiegoś programu. Pownno się je mierzyć tak:

http://overclock.pl/index.php/artykul,felietony,111,0

2.gif

ASUS PC PROBE II oraz SpeedFan

piku88 przczytaj to co podałem w linku.

Wiem, ale niestety brak sprzetu

Idź do znajomego elektronika, kogoś kto ma taki miernik.