Pytanie o tryb Point-to-Point (PtP)

Witam :slight_smile:

Mam jedno pytanie dotyczące sieci, a mianowicie trybu Point-to-Point. Może on połączyć 2 komputery lub dwie sieci komputerowe. Zacytuję pewien fragment z czasopisma NEXT 12/2008:

Ten tryb PtP to jest Ad-hoc :?:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ad-Hoc

Jeżeli nie, to czym one się różnią od ad-hoc’ów :?: Aha i jeszcze jedno - co znaczy, że przekazują sobie dane na poziomie warstwy fizycznej :?:

Jeżeli ktoś orientuje się dosyć w temacie to byłbym naprawdę bardzo, bardzo wdzięczny jeżeli ktoś by mógł mi pomóc :wink:

Z góry wielkie dzięki :slight_smile:

Nie Ad-Hoc to połączenie między komputerami a nie urządzeniami(APekami) i w ad-hocu bodajże tylko zestawisz bezpośrednie połączenie czyli tylko dwa komputery(karty sieciowe) a nie że jeden działa jak AP, że rozgłasza i dopiero limit urządzenia decyduje o liczbie użytkowników.

Ale w Ad-Hoc nie próbowałem nigdy stawiać więcej jak dwa kompy, więc to są moje przypuszczenia.

Co to tego przesyłania danych na poziomie warstwy fizycznej to nie zabardzo wiem OCB i w point to point się nie bawiłem(brak potrzeby).

A adresowanie nie jest potrzebne dlatego że jest tylko jeden odbiorca więc po co kierować czymś czym nie trzeba ? Nawet na angielskiej wikipedii znalazłem odpowiednią notkę.

Przetłumaczone translate.google.pl