Pytanie o tworzenia macierzy RAID0

Witam.

Posiadam dysk twardy SATA 500GB z partycją c na system o pojemności 60GB. Zdobyłem 2 dyski SATA 80GB z zamiarem stworzenia macierzy. Wybór padł na RAID0, ze względu na szybkość, bo w tym momencie na C: mam system, D: programy i gry, a na E: Dane + foldery danych do odpalonego zawsze utorrenta i wszystko strasznie się muli. Odpalanie systemu też zdecydowanie za długo trwa, choć system ma około miesiąca.

Zanim zacznę wszystko robić prosiłbym o potwierdzenie kolejności działań.

Zaczynam od podłączenia dysków i konfiguracji w Biosie. 80-tki oczywiście na pierwszych miejscach, potem 500-tka. Odpalę system z dysku 500GB i w systemie programamem Paragon Partition Magic chcę sklonować partycję systemową do macierzy. Potem restart i ustawienie bootowania na macierz. Co i jak zrobić to wiem (przynajmniej tak mi się wydaje), jednak mam wątpliwości czy ten sposób jest prawidłowy i wykonalny. Nie chcę instalować systemu i wszystkich programów od nowa. Odpowiedzi szukałem oczywiście u wujka Google jednak nic sensownego mi nie wypluł a więcej czasu na poszukiwanie nie znajdę, więc proszę was o doradzenie.

Abit AB9 QuadGT + E8200 + 4x1GB 1066MHz + 2x ST380815AS + WD5000AAJS + Thermaltake 600W + HD4850 512MB

w opisany przez ciebie sposób nie da się tego zrobić gdyż partition magić może nie zobaczyć macierzy, najprościej będzie postawić świeży system na macierzy.

Właśnie w tym problem, że zależy mi aby nie musieć instalować od nowa systemu, więc może ktoś podpowie jakiś inny sposób.

Może ktoś potwierdzi czy zobaczy czy nie, bo taka odpowiedź mnie nie satysfakcjonuje.

człowieku czytaj ze zrozumieniem tylko ty możesz to sprawdzić lub osoba mająca taki sam kontroler sata raid na swojej płycie głównej !!