Pytanie o vistę

Witam,

Mam pytanie wczoraj kupiłem laptopa w media markt i miałem na nim zainstalowanego Windowsa vista home Basic mam naklejkę legalizującą system z keyem ale nie dostałem płyty z systemem Windows vista dzwoniłem do media markt czy sobie zapomnieli czy celowo nie dali i okazuje sie ze celowo nie dają. Moje pytanie jest w tym czy mogę sobie ściągnąć viste piracka i po wpisaniu tego keya co mam na naklejce będę miał znowu legalny system czy to będzie piracka wersja?

a na dysku podczas pierwszego uruchomienia Visty nie utworzyła się partycja (ukryta) do odzyskiwania systemu ?? tzw. Partition Recovery. samo ściąganie z sieci p2p jest łamaniem praw ochronie dóbr kulturalnych i oprogramowania i jest nielegalne (sieć p2p działa na zasadzie ściągam/wysyłam tyle o ile ściąganie nie jest karalne o tyle udostępnianie jest - choć to trochę bardziej skomplikowane jest niż się wydaje).

Nie, ściąganie rzeczy które są wersjami próbnymi/darmowymi/etc przez p2p nie jest karalne.

@Ak4777777 możesz ściągnąć płytę z Vistą z internetu - po zainstalowaniu będziesz mieć wersje demonstracyjną działającą przez 30 dni (czy tam 60, nie pamiętam już :stuck_out_tongue: ) i wtedy możesz użyć tej naklejki legalizacyjnej.

W sumie to powinieneś dostać taką płytę, dzięki której będzie możliwe użycie tej partycji Recovery.

nie ma Visty w wersji próbnej, projekt który był w planach MS nie doszedł do skutku, Windows Server 2003 to jedyny trial 180dniowy.

to na pewno nie będzie legalna Vista, nie pisz bzdur.

partycja recovery nie ma nic wspólnego z płytą recovery poza tym że na nośniku masz taki sam obraz jak na dysku. obraz ghost zz preinstalowanym systemem.

jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest skontaktowanie się z producentem laptopa i prośba o przysłanie recovery cd, na niektórych serwisach, do niektórych modelów laptopów można zamówić ową płytkę za pośrednictwem serwisu internetowego.

to niech pożyczy płytę z Vistą od kolegi. Wtedy na pewno będzie ona oryginalna ;p

Poza tym, jak Ak4777777 posiada ORYGINALNĄ Vistę Home Basic, to ściągając płytę z Vistą z internetu ściąga tzw kopię zapasową, więc jest to legalne.

Panowie z media marktu chyba zrobili cię w konia.

Sam kupiłem laptopa w tej sieci sklepów i oryginalnie zapakowany laptop posiadał zestaw płytek w tym i Windows Vista Basic.

Jeśli przy kupnie laptopa było podkreślone że zostaje sprzedany razem z systemem to nie oznacza tego co na nim jest zainstalowane tylko to że płytkę z systemem dostajesz osobno.

Skoro zapłaciłeś za system to powinieneś go dostać, to chyba oczywiste

tego samego ?? to zalezy od laptopa z jednym jest win preinstalowany z partycją recovery z innym jest płyta z obrazem dysku a jeszcze z innym linux.

licencja OEM nie umożliwia odstąpienia płyty osobom trzecim ;-).

Microsoft nie udostępnia takich obrazów poza MSDN do którego trzeba mieć dostęp to raz, ktoś musi zrobić obraz płyty DVD i umieścić w sieci co nie jest zgodne z umową licencyjną OEM, kopię można zrobić dla własnego użytku a nie w celu udostępnienia osobom trzecim zwłaszcza za pośrednictwem netu.