Pytanie o wejście w laptopie

czy ktoś wie co za wejście i do czego one słuzy?

Jest to złącze stacji dokującej.

moge się mylić ale ktoś mi powiedział że te wejście wykorzystać do podłączenia zewnętrznej karty graficznej to prawda?

Nie, to nie jest prawda. Wyżej już dostałeś odpowiedź co to jest.

teraz może pytanie odrębne od tematu… mianowicie czy instnieją sposoby na podłączenie zewnętrznej karty graficznej do laptopa?

Jeżeli laptop ma przystosowane do tego złącze, to tak. Więcej informacji uzyskasz wpisując w jakąś wyszukiwarkę “zewnętrzna karta graficzna”.

Zainteresuj się tematem egpu

Podaj dokładny model laptopa. Czasem można kombinować, ale najczęściej koszt operacji przewyższa sens takiego podłączenia. Kiedyś podłączałem tak kartę do swojego dziadka Lenovo T400:

  • poza kartą wymaga to wydatków - zwykły zasilacz komputerowy, odpowiednie kable i stacja dokująca dla k. graficznej
  • są rozwiązania ‘dedykowane’ w ładnych obudowach itd. - ale jak robisz to próbując uniknąć wysokich kosztów wygląda to zwyczajnie brzydko.

W większości sytuacji (jak masz oczywiście miejsce i możliwość) patrząc od strony ekonomicznej - taniej jednak wyjdzie sprzedać laptop i kupić tani komputer stacjonarny.

Biznesowe Laptopy nie są do gier :wink:

ja mam laptopa dell latitude e4500 i nwm czy da się coś takiego zrobić

Nie da.

i to chyba będzie moje ostateczne pytanie czy w tym laptopie moge zmienić karte graficzną lub dołorzyć bo nwm czy w nim można

Raczej nie wykonalne.