Pytanie o Windows Insider


(majkel69) #1

Witam.

Chciałem zapytać, czy zapisując się do wolnego ringu aktualizacji są duże problemy z systemem? Wysypuje się czy coś w tym stylu? Czy raczej na spokojnie będę mógł na nim pracować i grać? Pytam bo mnie kusi ale boje się, że będą jakieś częste awarie…
Z góry dzięki za odpowiedzi


(pocolog) #2

Ale zdajesz sobie sprawę, że wersje beta są udostępniane beta-testerom po to żeby wyłapywali i zgłaszali błędy, a nie po to żeby się chwalić kolegom że masz nowszego painta od nich? :laughing:


(majkel69) #3

Zdaję sobie z tego sprawę. W telefonie mam już Insidera jakieś pół roku, i jakoś nie narzekam. I potrafię korzystać z centrum opinii. Nie muszę się nikomu chwalić paintem…


(FadeMind) #4
  1. kopia systemu przed przesiadką na insider.
  2. this is sparta :smiling_imp:

(majkel69) #5

Czyli wszystko już wiem :stuck_out_tongue: nie będę chyba ryzykował…


(Seba228215) #6

Psss… Dlaczego ja nie mam problemów z aktualną kompilacją z fast, a tylu ludzi się skarży, że nie działa to i to…


(pocolog) #7

Bo statystyka działa tak, że jak ojciec ma głowę w piecu a pies w lodówce, to u ciebie jest 36,6 :wink:


(Seba228215) #8

“Bo statystyka działa tak, że jak ojciec ma głowę w piecu a pies w lodówce, to u ciebie jest 36,6”

Niekoniecznie. Wydaje mi się, że to zależy od humorów Windows 10, jak i od sprzętu testera. Ale ja na moim PC z 2009 roku nie miałem takowych problemów z Insider, choć kilka drobnych upierdliwych się zdarzyło.


(Crusader87) #9

ja korzystam od początku z insidera, ale na fast-ring nie warto się zapisywać, lepiej slow ring. Te fast bardzo często wychodzą, nie można nadążyć z instalowaniem :stuck_out_tongue:
Poza tym problemów ze stabilnością nie zauważam, wszystko działa stabilnie, więć jeśli lubisz testować nowości to warto :wink:


(Seba228215) #10

Jeszcze jest najbezpieczniejszy - release preview. :blush:


(majkel69) #11

A release preview czym sie rozni od wolnego kregu?


(oggi21) #12

Nazwą


(Seba228215) #13

Nie. Fast ring to najszybszy krąg. Dostajemy nowe kompilacje, które zawierają dużo błędów i dużo nowych funkcji. Są to tak zwane niestabilne kompilacje, gdzie mamy wyłapywać błędy. Slow ring wolny krąg. Kompilacje wstępnie przetestowane i są wyłapane krytyczne błędy. Ten krąg jest stabilniejszy, ale też są w nich drobne błędy. Release preview krąg bezpieczny, dla mało zaawansowanego testera. Sprawdzone funkcje, sterowniki i itp. Najwolniejszy krąg dla testerów. I mający najmniej błędów. No i final. Nie muszę tu chyba pisać co to jest finalny krąg. Mamy RS2 15063.477 jak pamiętam dla PC, ale na mobile to nie wiem.


(pocolog) #14

Dla mało zaawansowanego testera? Chyba odwrotnie, bo w takiej wersji ciężej szuka się błędów niż w developerskiej…


(Seba228215) #15

W zasadzie chodzi o to, jak ktoś chce spróbować, a boi się uwalenia sprzętu, to release preview jest najbezpieczniejszym kręgiem. Reszta to dla zaawansowanych testerów, którzy lubią nowości mimo wielu błędów i braku stabilności nie raz.


(pocolog) #16

Chyba dalej nie rozumiesz po co są wydawane te wersje, albo ja nie ogarniam :wink:


(Seba228215) #17

Nie ogarniasz. Wiem po co są wydawane wersje. Ale są testerzy, którzy boją się szukać błędów kosztem niestabilności kompilacji i dla nich bezpieczniejszy jest slow i release preview ring. Kto lubi nowości z błędami i częstym brakiem stabilności, to fast ring jest dla niego. I co niby tu nie rozumieć ? xD