Pytanie o Windows XP HE OEM

Witam

Mój windows xp oem zostal kiedyś aktywowany na stacjonarnym… szlak go trafił więc teraz na nowym kompie oczywiście nie idzie go aktywować dzwoniłem do microsoft’u. I konsultant mi powiedział, że niema problemu. Poda mi nowy kod aktywacyjny ale musze mu podac jakiś numer rejestracyjny windows’a (ponoć 50 cyfr) i teraz pytanie gdzie mam tego numeru szukać? bo niemoge znaleść… :-s

System sam generuje taki numer. Wybierz aktywację systemu Windows, następnie aktywacja telefoniczna a potem zobaczysz wygenerowany numer

No widzisz.

  1. Ponieważ jest to wersja OEM instalacja XP na innym kompie jest niezgodne z EULA. Czyli bedziesz piratem . Równie dobrze możesz sobie zassać XP z neta. Na jedno wyjdzie.

  2. Najlepiej po aktywacji zapisać sobie dwa pliki - jakie poszukaj na google, i przy ponownej instalacji XP przegrać je na dysk, wtedy nie trzeba aktywować systemu. WGA widzi XP jako oryginał, ale z punktu widzenia EULA jest to pirat.

Czyli jedyną możliwością ominięcia problemu jest zawsze zakup wersji BOX. Pomijam kwestię ceny, bo jak sobie o niej pomyślę to jakoś dziwnie w głowie mi się kręci.

Bzdura. Jak widać w pierwszym poście sprzęt uległ uszkodzeniu, więc stosowanie starej kopii na nowym sprzęcie jest jak najbardziej zgodne z licencją i do tego powszechnie praktykowane

Proponuję czytać uważnie. Zmienił się sprzęt, więc żadne kopiowanie plików nic tu nie da