Pytanie o wybór CMSa

Cześć

mam przebudować stronę firmy i pomyślałem aby postawić ją na jakimś CMS . Mam pytanie jaki wybrać ?

bardzo popularny jest WordPress albo Joomla jest dobra ma dużo dodatków i miałem okazje używać kiedyś nie miałem na co narzekać

@bart86 dzięki za info

Ja od siebie poleciłbym Wordpressa. Potrafi zrazić na początku bo po instalacji wygląda jak system blogowy, a nie CMS, ale warto poświęcić godzinkę czy dwie na jego poznanie i możliwości dostosowania do swoich potrzeb. Ogólnie dużo stron typu landing page jakiejś kampanii czy produktu jest stawianych właśnie na Wordpressie.

Jego minusem jest to że trzeba się go nauczyć, ale jeśli to zrobisz to potrafi zaoszczędzić sporo czasu. Sama templatka może się składać w sumie z 4 plików - da rade mniej ale to już mówię o takim pocięciu szablonu z możliwością łatwej rozbudowy w przyszłości. Dodatkowym plusem jest to że ciężko go “zabić”.

Korzystałem z Joomli kiedyś, w sumie nie tylko z niej bo przewinął się i drupal i typo3, szukałem jakiś czas temu dobrego CMSa na którym szybko można stawiać stronki i Wordpress wygrał w tamtym czasie, obecnie znam go i nie widzę sensu przesiadania się i nauki czegoś nowego. Wolę pogłębiać widzę na temat WP. Wracając do Joomli w tamtym czasie była dużo wolniejsza od Wordpressa po tym jak zainstalowałem jakieś pluginy. Ogólnie czysta Joomla nie chodzi źle, ale przy użytkowaniu zaczyna zamulać. WP działa dużo lepiej, na początku niewiele, ma za to dużo lepszy interfejs administracyjny.

Joomla ma też dużo zbędnych rzeczy od samego początku, a templatki nie koduje się jakoś wybitnie, może trochę gorzej niż w WP, albo tak samo.

@up prezes miałeś okazję w ogóle zobaczyć jak działa joomla w 3 wersji, albo choć w wersji 2.5? Odpowiedź znam - zresztą sam napisałeś, że kiedyś używałeś.

Generalnie wszystko zależy od tego jaki się efekt chce osiągnąć. I na WP i na joomla sadzają nawet sklepy i toto chodzi. Temat trzeba rozważyć patrząc głównie na potrzeby jakie mamy. Generalnie na prostą stronę i WP się nada i joomla. Wszystko zależy co zechcesz później zrobić. Najlepiej posadź sobie oba systemy na jakim darmowym hoście i zobacz jak to chodzi na spokojnie. Weź jakieś darmowe skórki, pokombinuj, popytaj…

Jaki CMS?

Wybrałbym ten który znam najlepiej. Jeśli nie znasz żadnego - proponuję Ci zapoznać się z Wordpressem, Joomla , Drupal. To absolutna czołówka wśród najpopularniejszych darmowych CMS’ów, które królują na serwerach i różnego rodzaju stronach. Wszystkie cmsy są godne polecenia. Który lepszy ? Musisz sam stwierdzić który cms będzie Ci się najwygodniej obsługiwać.

Moim zdaniem wordpress. Ogrom wtyczek, opracowań, porad, gotowych rozwiązań i w zasadzie wszystko dostępne całkowicie za darmo. Od kilku lat stawiam serwisy wyłącznie na tym cmsie.

Według mnie najlepszy CMS to Wordpress. Ogromne pole do popisu

Jak już wcześniej napisali poprzednicy, Wordpress. Dlaczego? ano posiada ogromne wsparcie, potężną bazę darmowych pluginów i motywów oraz jest prosty i wygodny w obsłudze. Kolejną jego zaletą jest to, że łatwo go wypozycjonować w Google. Na drugim miejscu jest Joomla, przy tym Cmsie należy trochę zaznajomić się z panelem oraz ustawieniami konfiguracyjnymi, ma również bardzo dobre wsparcie i sporo darmowych wtyczek oraz motywów. Drupal 8 bardzo dobry, ale trochę trudny dla początkującego webmastra, również posiada polskie wsparcie, dużo darmowych pluginów i skórek. Konfiguracja silnika nie jest łatwa, ale jak ustawisz wszystko odpowiednio to będziesz miał serwis torpeda.

Bez sensu… Wordpress, Joomla to tylko narzędzia i o ile nie sprawiają problemów to ostateczny kształt projektu zależy od umiejętności twórcy. Naprawdę joomla ma tyle rozszerzeń, że można na niej postawić wszystko.

A tak na prawdę zapytał ktoś co ma być na tej stronie?