Pytanie o wybór Internetu

Pioma to podaj mi taki który nie jest żółwiowodem według ciebie :wink: jeśli masz lepszy to podaj czemu uważasz że jest Wolny ??? aż taki zły podaj mi Internet który według ciebie nie jest wolny tylko bardzo szybki Pioma :wink:

Przy wyborze oferty z Orange należy być ostrożnym i uważać na pewien szczegół. Oni zawsze oferują łącze (uwaga słowo klucz) DO 80Mb/s, DO 100Mb/s, DO 200Mb/s. To słowo klucz “DO” jest bardo ważne bo wykupując łącze DO 100Mb/s nie oznacza wcale, że takie otrzymamy.

Powiedziałbym raczej, że to trzeba przeczytać (tego szukać w umowie). Inaczej można się nadziać na bajkopisarstwo a’la LTE.

@Damianominosxd Takie szczegóły znajdziesz w regulaminie danej usługi na stronie operatora.

Ujmę tak 80 Mb/s to nie jest światłowód. Taki internet leci po dostępie analogowym i jeżeli nie używasz telefonu stacjonarnego to powinni Ci jeszcze doliczyć opłatę około 30zł za utrzymanie łącza. Dla takiego łączą spodziewał bym się realnej predkości typu 20-40Mb/s o ile nie okaże się, że infrastruktura kabli jednak jest za stara i będziesz tracił co chwile połączenie :slight_smile:

odnośnie:

We wzorze na umowę w Orange na światłowód masz punkt:

  1. Dane techniczne:
  1. Internet domowy to Usługa stacjonarna.
  2. Internet domowy w Opcji …………………………… z dynamicznym adresem IP, bez limitu przesyłania danych i z prędkościami: ― pobieranie danych: maksymalna …. i minimalna ……, ― wysyłanie danych: maksymalna …… i minimalna ……, ― prędkość zwykle dostępna: ……. % prędkości maksymalnych.

Czyli jak jest tak napisane nie mogą ci nałożyć od górnego ograniczenia na internet. Może one wynikać tylko z obciążenia sieci. Dodatkowo muszą Ci zagwarantować, że prędkość nie spadnie poniżej zadeklarowanej wartości.

Jeżeli nie masz, żadnego wyboru to możesz sprawdzić jakby wyglądała umowa z tym voicenet, gdzie jak wyżej masz najważniejsze wymienione punkty. Tylko 80 Mb/s to nie jest światłowód.

Aktualnie dla internetów LTE dla klientów indywidualnych największy limit to 300GB, więc zależy jak dużo korzystasz z internetu może by Ci wystarczyło. Ile teraz ciągnie Ci internet po wprowadzeniu ograniczeń?

Teraz Internet ciągnie podczas pobierania gry z Uplay 120kb/s 130kb/s zdarza się że spadał w okolicę 29 nawet i jeszcze mniej 140.8Kb/s 109.1kb/s 132.9kb/s prędkości jak widzicie spadają z większych na mniejsze :wink:

I to są możliwości mojego internetu znaczy się jego prędkość :wink:

Jeżeli o mnie chodzi: 1. brak limitu transferu, 2.szybkosc pobierania nie ma wielkiego znaczenia, ile tych 60 gigowych gier pobierasz w miesiącu ze steama 1-2? czy 40 z torrentów ;-)? Pewnie na sztuki, czyli nawet jak odpalisz przed pójściem dos zkoły nic nie stracisz. Natomiast dowiedziałbym się jaz pingami (przynajmniej Twój komputer-ich serwer), bo jak chcesz grać w sieci może być to uciążliwe ze skokami.

Dołączę jeszcze wynik ze Speed Testa żebyście zobaczyli i powiedzieli co o tym sądzicie :wink: aesereht wstawiłem zdjęcia jak to wygląda zobacz :wink: i co ty o tym. myślisz ???

Ping OK, osobiście, jako sknera, brałbym tą za 23/29 zł. Raczej nie będziesz miał częściej niż od święta 100% obłożenia, a 150 złociszy zostanie w skali roku na nową grę :wink:

A nie wiecie czy da się przywrócić stare warunki z T-Mobile na neta 60mb/ bo teraz to co mam to jest z limitem :wink: ??? trzeba gdzieś zadzwonić i powiedzieć że chcesz wrócić na stary net bo wiecie z tamtym 60 to miałem raz aż 900mb/s :wink: o ile to możliwe

900 mb nie ma szans. Aktualnie maksimum co by mogło wyciągnąć lte advance to chyba 300mb/s i jest reklamowane przez play jako 5g-redy co oczywiście jak nazwa wskazuje z 5g nie ma nic wspólnego :slight_smile: .
90 mb/s przy nieobciążonej sieci jak najbardziej.

512 KB/s to inaczej 4Mb/s prędkość pobierania. Jako, że pewnie nie jesteś jedynym użytkownikiem internetu to się zgadza. Przy okazji często jest, że internet po północy do 6 nie jest już naliczany w ramach limitu więc wtedy możesz spróbować pobierać z pełną dostępną prędkością.

Opcje bez limitu są dostępne jeszcze tylko dla firm.
Jeżeli chcesz oglądać w steamingu filmy 4k to w umowie musisz mieć określoną prędkość minimalną nie mniejszą niż 25 Mb/s.

Jeśli tylko pobierasz, a sam nic nie wysyłasz, to druga opcja.

Tak chodzi mi głównie o pobieranie dużych gier zazwyczaj granie w multi :wink: ale jakieś filmy z youtube też czasem oglądam i do tego potrzebne jest sporo bo są różne jakości :stuck_out_tongue_winking_eye: a teraz to jedynie 480p na 720p już filmy tną :wink: to samo z twitch :stuck_out_tongue_winking_eye:

Przy 2 opcji nie ma opcji, aby coś się zacnało.