Pytanie o wybór Internetu

Może mi ktoś doradzić… bo trafiłem na ofertę internetu światłowód i są tam Takie opcje
144/8 Mb/s 29,99 zł
288/16 Mb/s 39,99 zł
72/4 Mb/s 23,99 zł
72/36 Mb/s 49,99 zł
Który z tych Pokazanych byłby najlepszym wyborem znaczy się bardzo szybkie pobieranie gier które sporo ważą czy wgl jest to możliwe z tymi wyżej wymienionymi Opcjami :wink: oglądanie filmów w HD 4k ??? czy raczej każdy z tych jest Wolny i nie warto w to iść ??? czy taki internet to tylko Pic na wodę :wink:

Dla filmów w 4k minimalnym wymaganiem jest chyba 25mb/s, więc każdy jeden się nadaje.
Natomiast jeżeli jest to oferta to najpierw się dowiedz czy Ciebie też obejmuje, bo w zależności od operatora mogą Ci zaproponować a potem się okaże, że jednak nie ma możliwości podłączenia.

Jeżeli dobrze zgaduje gdzie to znalazłeś to:

Następnie czytaj dalej

* Cena przez pierwsze 3 miesiące trwania umowy. jaka dalej?
+aktywacja 50zł

dodatkowo, warto przeczytać regulamin odnośnie czy jest gwarantowana prędkość minimalna

aesereht Pokażę Gdzie to znalazłem :wink: daję linka https://www.voice-net.pl/internet/swiatlowodowy
aktywacja 49,99 zł
czas trwania 24 miesiące
https://www.voice-net.pl/assets/file/druki/indywidualny/cennik_gsm_%20mobilny_vn_%2015_06_2017_ind.pdf
144/8 Mb/s 94,00 zł PLAN TARYFOWY
(przy umowie zawartej na czas nieokreślony)

PLAN TARYFOWY
(przy umowie zawartej na 24 miesiące) 1,00 zł przez pierwsze 12 miesięcy trwania
umowy, 69,00 zł przez kolejne miesiące trwania
Umowy (od 13-24 miesiąca)

to do czego się odwołujesz z nazwy sugeruje że to internet mobilny oraz rok 2017 czy 2015
Co prawda ceny widzę, że się im nie zmieniają ale…

Tam w tabeli mają [na czas nieokreslony/na 24 miesiace]

72/4 Mb/s 84,00 zł / 59,90 zł
144/8 Mb/s94,00 zł / 69,90 zł
288/16 Mb/s104,00 / zł 79,90 z

czyli najtańszy kosztuje tyle co światłowód
300/50 Mb/s w orange

Czyli nie warto w to iść bo to internet Mobilny a nie światłowód ???

Nie nie, to jest światłowód, ale nie warto iść bo z tego co widzę firma ma średnie opinie w internecie i za tą samą cenę dostaniesz lepszy.

Nie dostanę Lepszego bo nie mieszkam w takim mieście w którym jest Inea Orange Upc tylko na kompletnym zadupiu :wink: Wiesz dla tego padło na to bo to było najbliżej… bo te wymienione nie świadczą usług w miejscowości w której mieszkam :wink: a ta była najbliżej…więc nie ma innej alternatywy niż to Bardzo bym chciał lepszy ale nie ma mowy żeby żaden Światło działał na tym zadupiu bo nawet Orange na mapie zasięgu światłowodu nie ma.więc co mogę zrobić :frowning:

Hmm, zawsze możesz wypróbować. Od umowy zawartej na odległość możesz ją wypowiedzieć bez podania przyczyny w ciągu 14 dni w najgorszym wypadku.

Internet LTE jest też opcją, ale tutaj musisz najpierw sprawdzić ile w twojej okolicy wyrabia np. na telefonie puścić speed testa. No i muszisz znaleźć ofertę z nielimitowanym, lub jak bierzesz na firmę wtedy “do biura” z jakąś dobrą przepustowością. Wtedy nie ma limitów albo limity są do 1TB

Internet LTE Aktualnie mam od T-Mobile miałem 60mb/s ale nałożyli lejek i no limit się skończył :frowning: więc dla tego próbuję zmienić bo teraz prędkość to jest pożal się boże… wszystko tnie… :wink:
Dostałem ulotkę z tej firmy wyżej w której napisali że miło nam poinformować że na terenie państwa powiatu w najbliższym czasie zostanie wybudowana nowoczesna śieć światłowodowa Internet o przepustowości 100Mb/s Pytanie czy 100 to będzie wolna prędkość jak długo by mi się cokolwiek pobierało ??? filmy działały by w HD czy by zacinało co chwilę ???

Nad czym ty się zastanawiasz? Wiadomo, że światłowód. Bierz najszybszy jaki dają. Ceny są pół darmo.
Chciałbym mieć taki wybór … rozmarzyłem się.

1 polubienie

Kowgli zastanawiam się bo ta firma co oferuje ten internet ma Bardzo złe Opinie i nie wiem czy nie wpakuję się na minę przez to czy to nie jakiś przekręt :wink:

Znany problem T-Mobile poleciał na nielimitowanym internecie XD

napisali że miło nam poinformować że na terenie państwa powiatu w najbliższym czasie zostanie wybudowana nowoczesna śieć światłowodowa Internet o przepustowości 100Mb/s

Ok czyli napisali że jeszcze nie jest wybudowana sieć światłowodowa w okolicy :smiley:

Pokażę wam Lepiej całą tą Ulotkę :wink:


Czy te 100 to nie będzie trochę za wolne ??? w kwestii pobierania Oglądania filmów w wysokiej Jakości ??? :wink:

Sprawdź jak na twoim obszarze wygląda realizacja może znajdziesz:
https://www.voice-net.pl/projekty

100 w zupełności wystarczy. Dla filmów 4k w streamingu używa się kodeku h.265 stąd minimalne wymaganie w prędkości 25 Mb/s

Aczkolwiek jako, że w Polsce wszyscy operatorzy ciągną po tych samych kablach, jak zrobią to będziesz mógł teoretycznie wybrać u dowolnego operatora.

A wiesz może jak długo gry będą pobierane które mają sporo GB ??? Np Steam :wink: przy takiej Stówce ? bo ten ich projekt Orange Finansuje chyba więc :wink:

a jaki masz dysk i kartę sieciową?

np. Jeżeli masz dysk HDD to nie przekroczysz jego maksymalnej prędkości zapisu
tak samo potem dochodzi karta sieciowa
a później nawet procesor

no i jest jeszcze ograniczenie ze strony serwera steama

Dyski SSD System i HD Gry I programy więc takie dużo ważące lecą na HD
Intel® Ethernet connection (2) I219-V

W teorii jeżeli będziesz pobierał na SSD to szybko, bardzo szybko pewnie z 80Mb/s do 100Mb/s jeżeli będziesz miał światłowód. Jeżeli HDD to do możliwości jego zapisu.

Chyba, że serwery steama mają jakieś od górne obarczenie np 60mb/s.

Znalazłem Na Necie Taką Ofertę ??? co o niej myślicie czy to jest Mobilny Internet czy będzie miał jakiś Limit po którym wyczerpaniu Prędkość zwolni ?? czy może jest dobry
https://panwybierak.pl/oferta/orange-internet-internet-orange-do-80-mb-s-/6007
Internet Orange
Pobieranie 80 Mb/s
Wysyłanie 8 Mb/s
Powie mi ktoś czy warto to zamówić czy znów Będzie Jakiś Lejek Limit danych nałożonych Przez Orange ??? czy 80 Mb/s wystarczy ???

Co to za światłowód. Raczej żółwiowód.