Pytanie o wymiane sprzętu

Będziesz mógł, ale w starsze tytuły. Do nowszych potrzebna jest normalna karta graficzna, na którą brakuje Ci pieniędzy… Wszystko przez to, że musisz dodatkowo kupić dysk, który będzie kompatybilny z nowym sprzętem (masz po prostu tak stary sprzęt, że całość nadaje się do wymiany). Konfiguracja z dyskiem wychodzi 716zł (735zł z kurierem). Zostaje Ci 65zł, sprzedajesz obecny sprzęt (za samą kartę weźmiesz sporo, więc całość może uda się pchnąć za ~135zł). W tym momencie masz 2 stówy. Dozbierasz do tego ~70zł i kupisz Radeona 4850 lub ~170zł i zamówisz Radeona 7750. Tyle w temacie.

Dobra rozumiem że ta karta graficzna obecna jest na AGP , ale w tym zestawie co mi podał freedom jest karta graficzna radeon hd4850 więc czego mówicie że nie będę mógł w nic grac ?

Bo masz dysk, którego nie możesz użyć pod nowym sprzętem, dlatego cały czas rozmawiamy o tej opcji:

ty widzisz gdzieś tutaj grafikę poza zintegrowaną?:slight_smile:

Czekaj czekaj coś jest nie tak ktoś mi podał taki zestaw :

Procesor Intel Celeron G550 2,60 GHz 2MB L3 LGA1155 BOX BX80623G550

Płyta główna MSI H61M-P20 (G3)

Pamięć Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9 (GR1333D364L9/4G)

Zasilacz Aerocool AEROPGSVP-450

Karta graficzna Vertex3D Radeon HD4850 1GB DDR5 PX 256BIT DVI/HDMI/DS BOX (471250502-9191)

Beż żadnego dysku ? yyy … I tu jest karta graficzna -.-

na czerwono.

Patrz pod ostatnim linkiem… Kolego, albo zaczniesz czytać ze zrozumieniem, albo naprawdę przestanę się interesować tym tematem.

Dobra już rozumiem , sory źle przeczytałem ;pp . Na karcie zintegrowanej nie będę mógł grać w Prototype czy Counter Strike Source tak ?

tak.

masz pogląd jak gra Prototype wygląda na zintegrowanej grafice (co prawda jest to laptop, ale procesory są bardzo podobne).

Bo ja wiem, tutaj filmik z gry (właśnie na HD2000) z najnowszego CS’a:

Source ma mniejsze wymagania, więc jakoś pograsz. Ogólnie w starszych tytułach źle nie będzie (oczywiście raczej przy niższych niż wyższych detalach - to samo tyczy się rozdzielczości), ale tak jak wspominałem, cudów nie oczekuj. W końcu to tylko zintegrowany układ graficzny, czyli z definicji nie może się mierzyć z normalnymi kartami. Dozbierasz pieniążki, kupisz R4850/7750 i wtedy poszalejesz :wink:

Nie wygląda to źle prawda ? Lagów co prawda niema tak mi się wydaję . Płynność jest .

Hej,

Tak, nie najgorzej. A jeśli zaczną się ścinki, to jeszcze będzie można nieco niżej z wymaganiami graficznymi zejść. Aczkolwiek jeśli będziesz dłużej grywał na karcie zintegrowanej, konieczne będzie zapewnienie dobrej wentylacja w komputerze, by procesor się nie przegrzewał zbytnio. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Aha rozumiem ;p , a mam jeszczno jedno i chyba ostatnie pytanie co to jest o ten dodatkowy wentylator , co on daje i wgl . . Pokazuje przykładowo na mediaexpert.pl , http://www.mediaexpert.pl/katalog/wentylatory/revoltec-airguard-4,21105.html

Hej,

Pisząc o dobrej wentylacji miałem na myśli przede wszystkim odpowiedni porządek w obudowie tak, by powietrze spokojnie mogło krążyć w obudowie. Generalnie dodatkowe wentylatory w obudowie wspomagają proces wymiany powietrza w obudowie. Najczęściej z przodu obudowy instaluje się wentylator, który zasysa do obudowy chłodniejsze powietrze, natomiast z tyłu obudowy - wentylator wydmuchujący powietrze poza obudowę.

Jeśli chodzi o ten konkretny model, to raczej nie bawiłbym się w niewielkie 4 cm wentylatory - generują spory szum, a przepływ powietrza jest kiepski. Jeśli już, to - oczywiście w zależności od obudowy - zainteresować się minimum 8 cm wentylatorkami.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Ja mam taką dziwną obudowę , z tyłu na górze znajduję się zasilacz , na lewej stronie obudowy są dziurki na powietrze od karty graficznej i jeszcze jakiś jeden wiatraczek , w sumie to mam 3 wiatraczki w komputerze ;d , i jeszcze pozostał problem ze złożeniem tego wszystkiego do obudowy . Czy musze to wszystko zawieść do jakiegoś informatyka żeby mi to złożył wszystko czy sam zdołam to złożyć aby czegoś nie uszkodzić ??

EDIT

Zapomniałem dodać że mam jedno miejsce wolne na jakiś dodatkowy wiatraczek czy chłodzenie nie wiem jak to nazwać .

Jeśli masz dysk ATA to na razie dokup przejściówkę ATA -> SATA, powinno działać dobrze, a zamiast nowego dysku kup grafikę jeśli zależy ci grach. Koszt takiej przejściówki to ok. 30zł. Jak będziesz miał fundusze to dokupisz sobie normalny dysk SATA.

Co do składania to przy płycie jest instrukcja, opis wszystkich złącz, nawet nowicjusz sobie da radę o ile będzie robił to z głową.

Hej,

Nie wiem, czy to takie dziwne. W sporej ilości obudów tak właśnie jest.

Ale to są 3 wentylatorki w obudowie, czy liczysz w tych trzech także wentylator na radiatorze procesora i karty graficznej?

Niestety nie jestem tego w stanie napisać. Generalnie złożenie tego do kupy trudne nie jest, ale to Ty powinieneś zadecydować, czy dasz radę. A jeśli nie, to udać się do kogoś innego, kto o składaniu komputerów ma jakieś pojęcie. Jeśli zaś zdecydujesz się na samodzielne zmontowanie, to w necie jest masa poradników i filmów video instruujących, jak to zrobić.

W sumie jest to jakieś rozwiązanie. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Zapytać się raz jeszcze was ,opłaca się kupić ten sprzęt czy kupić na nowy komputer ? Bo się zastanawiam ?

wybacz, ale nie bardzo rozumiem.

jeśli pytasz, czy warto kupować nowy komp, by grac w to co chcesz - to warto.

jeśli pytasz czy się opłaca zrobić upgrade sprzętu, by tylko grać? nie wiem. są różne sposoby i powody wydawania pieniędzy :wink:

moim zdaniem opłaci ci się ta zmiana. Z jednej strony będziesz grał, ale komputer nie służy jedynie do grania. Sama praca w szybszym środowisku, samo sprawniejsze funkcjonowanie programów będzie moim zdaniem wystarczającą satysfakcją.

Hej,

Nie ma się nad czym zastanawiać - Twój obecny sprzęt nie nadaje się do żadnych ulepszeń. Na dobrą sprawę możesz zostawić co najwyżej obudowę i peryferia. Jak bardzo się uprzesz - także i dysk ATA. Reszta i tak musi być nowa - niekoniecznie fizycznie nowa, ale na pewno oparta na nowszych platformach sprzętowych.

Pozdrawiam,

Dimatheus