Pytanie o XP jak go zachować?

Witam, po zaprzestaniu wsparcia XP (mam SP3) przez   MS,   chcę jakiś czas  go   zachować i  korzystać. .Powiedzcie, jak   na wszelki  wypadek nagrać te wszystkie poprawki,   abym mogła,  w razie   jak coś nawywijam, zainstalować go ze wszystkimi poprawkami  jakie MS wydał.

Co do pytania o poprawki: http://www.dobreprogramy.pl/vera109/Windows-Update-hurtem-offline,49704.html

strona http://wydajnykomputer.pl/ taki adres wkleiłam dlaczego się nie pokazał nie wiem. Strona podzielona na dwie częsci po lewej Windows 7, po prawej trochę niżej X,P pytam bo trzebne mi jako niedoświafczonej wasze opinie o tych radach, abym nic nie zepsuła. .

Ten link nic nie mówi o XP HE SP3. Jak mogę wypalić system na płycie ze wszystkimi poprawkami jakie zainstalował mi Win Update od SP2, którą mam na plycie MS ? Oczywiście system w międzyczasie już zaktualizowany do SP3 przez Win Update.


Następnym razem użyj opcji Edytuj zamiast pisać posta pod postem.

Areh

Dzisiaj jest nowość na DP:

http://www.dobreprogramy.pl/Win-Toolkit,Program,Windows,39857.html - to nie n-lite, ale można zintegrować sp3, poprawki itp. Tworzy ISO.

Witaj. Poprawki możesz sobie zintegrować za pomocą programu nLite. Za jego pomocą można też dużo innych rzeczy zrobić.

Dodatkowa wskazówka dla Ciebie : otwórz w programie PowerISO obraz Windows (jeśli masz) i wrzuć do folderu i386/SVPACK (jeśli dobrze pamiętam) instalki używanych przez Ciebie programów. Teraz przy instalacji i one się zainstalują i nie będziesz musiała robić tego później :slight_smile:

To znaczy tylko tyle, że nie przeczytałaś wszystkiego, albo przeczytałaś niezbyt dokładnie.

 

 Czytałam,   może nie wszystko  zrozumiałam. i  stąd moja uwaga.

Proszę powiedz mi za pomocą lopaty jak  i gdzie znależć konieczne pliki XP HE SP3 i  uaktualnienia  do niego , zapisane na dysku C,    aby to można scalić nLitem na jednej płycie. i jak to zrobić.

Nie kombinuj jak “koń pod górę”

Zrób sobie backup partycji systemowej w stanie takim jak teraz jest. Do tego celu jest dostępnych dużo darmowych programów sam używam bardzo prosty w obsłudze Todo Backup http://www.dobreprogramy.pl/EASEUS-Todo-Backup-Free,Program,Windows,22322.html

W programie ustawiasz dzielenie utworzonego backupu na pliki o wielkości płyty DVD wypalasz je na płytce i zachowujesz dla potomnych.

 

Możesz użyć też innego programu z tego działu: http://www.dobreprogramy.pl/Archiwizacja-danych,Programy,Windows,223.html

 

 Nie kombinuje ,ale chciałam  mieć tylko system  XP SP3 + aktualizacje i  może office 2003 + aktualizacje.  Dobra robię backup partycji  41 GB  (ileż to płyt potrzeba) ,ale nie chcę tego zachowaćdla potomnych tylko w razie problemów zainstalować  Jak to zrobić?

kalina, przecież podałem Ci link gdzie jest opisane jak zassać wszystkie poprawki i później hurtem je zainstalować. Office’a ten program też obsługuje.

Areh poprawki to ja mam na kompie tak jak i XP ,ale chce mieć je wszystkie razem z XP scalone w jedno jako plytę ratunkową bo co mi po płycie instalacyjnej z  SP2 i  dziurami które  zostaly  znalezione i zltane do dzisiaj. Wszystko po to , bo  będę jeszcze kilka miesięcy używala  XP i  różne rzeczy mogą się zdarzyć nawet takie jak  konieczność reinstalki systemu.