Pytanie o zabezpieczenie siec poprzez MAC adres


(Lu Tu) #1

Witam .

 

Chciałbym zabezpieczyć swoją sieć WIFI poprzez filtrowanie MAC adresów komputerów  .

 

Ale nie chcę niczego popsuć ponieważ router jest własnością dostawcy usług multimedialnych który co prawda zezwala na takie działanie ale ustawienie takie jest za opłatą 10 zł .

 

Więc pytam się was czy jeżeli wpiszę adresy MAC komputerów do zakładki Mac Filtering i później zaznaczę w innym oknie zakładkę

 

””

Enabled in Allow mode .

Only those wireless adaptors contained in the access control list are allowed to connect to this device, others are denied.

“”

 

To czy komputery z listy MAC adresów będą mogły połączyć się z routerem czy też inne komputery też ?

 

PS : Czytałem temat „ Podstawowa konfiguracja domowego routera. ” napisany przez robal ale wolałem się jeszcze upewnić czy moje przemyślenia są słuszne .

 

 


(Longhorn2009) #2

Samo przetłumaczenie tego komunikatu powinno ci wyjaśnić sytuacje. Tylko sprzęt będący na liście będzie miał dostęp do sieci.

Na twoim miejscu jednak nie bawiłbym się w to zabezpieczenie. Na użytek domowy gdzie podłącza się różne sprzęty jest kłopotliwe, wystarcza ustawienie WPA2-PSK z kluczem AES na wifi, a jeśli masz dodatkową funkcje wifi guest to warto ją włączyć, aby obce sprzęty podłączać do sieci niemającej dostępu do twojego LAN.

Dla wprawnego włamywacza ominięcie filtracji mac jest możliwe.


(Lu Tu) #3

Longhorn2009 - włamywacz włamywaczem ale ostatnio zauważyłem że siostrzenica korzysta bez pozwolenia z mojej sieci a obok jest jej szkoła ( 50 metrów ) i nieraz zauważam że jest około 14 komputerów w sieci co jest nie możliwe więc muszę jakoś termu zapobiec . Więc wpadłem na zabezpieczenie adresów MAC .


(Longhorn2009) #4

Prościej jak mówiłem zastosować szyfrowanie WPA2 lub zmienić obecne hasło, które widać jest zbyt słabe lub zostało udostępnione.


(Lu Tu) #5

Z hasłami już walczyłem ale to tak jak z Wiatrakami walka . Po kilku dniach siostrzenica już wchodziła do sieci . Zaś WPA-2-Personal już dawno mam


(MrKsardes) #6

Wszystko jest na zdjęciu kopiujesz swój mac i dodajesz i po sprawie włączasz mac filtering i działa.


(roobal) #7

Jakie to zabezpieczenie skoro można je złamać w minutę. Utrudniasz sobie tylko życie.