Pytanie o zabezpieczenie siec poprzez MAC adres

Witam .

 

Chciałbym zabezpieczyć swoją sieć WIFI poprzez filtrowanie MAC adresów komputerów  .

 

Ale nie chcę niczego popsuć ponieważ router jest własnością dostawcy usług multimedialnych który co prawda zezwala na takie działanie ale ustawienie takie jest za opłatą 10 zł .

 

Więc pytam się was czy jeżeli wpiszę adresy MAC komputerów do zakładki Mac Filtering i później zaznaczę w innym oknie zakładkę

 

””

Enabled in Allow mode .

Only those wireless adaptors contained in the access control list are allowed to connect to this device, others are denied.

“”

 

To czy komputery z listy MAC adresów będą mogły połączyć się z routerem czy też inne komputery też ?

 

PS : Czytałem temat „ Podstawowa konfiguracja domowego routera. ” napisany przez robal ale wolałem się jeszcze upewnić czy moje przemyślenia są słuszne .

 

 

Samo przetłumaczenie tego komunikatu powinno ci wyjaśnić sytuacje. Tylko sprzęt będący na liście będzie miał dostęp do sieci.

Na twoim miejscu jednak nie bawiłbym się w to zabezpieczenie. Na użytek domowy gdzie podłącza się różne sprzęty jest kłopotliwe, wystarcza ustawienie WPA2-PSK z kluczem AES na wifi, a jeśli masz dodatkową funkcje wifi guest to warto ją włączyć, aby obce sprzęty podłączać do sieci niemającej dostępu do twojego LAN.

Dla wprawnego włamywacza ominięcie filtracji mac jest możliwe.

Longhorn2009 - włamywacz włamywaczem ale ostatnio zauważyłem że siostrzenica korzysta bez pozwolenia z mojej sieci a obok jest jej szkoła ( 50 metrów ) i nieraz zauważam że jest około 14 komputerów w sieci co jest nie możliwe więc muszę jakoś termu zapobiec . Więc wpadłem na zabezpieczenie adresów MAC .

Prościej jak mówiłem zastosować szyfrowanie WPA2 lub zmienić obecne hasło, które widać jest zbyt słabe lub zostało udostępnione.

Z hasłami już walczyłem ale to tak jak z Wiatrakami walka . Po kilku dniach siostrzenica już wchodziła do sieci . Zaś WPA-2-Personal już dawno mam

Wszystko jest na zdjęciu kopiujesz swój mac i dodajesz i po sprawie włączasz mac filtering i działa.

Jakie to zabezpieczenie skoro można je złamać w minutę. Utrudniasz sobie tylko życie.