Pytanie o zakup drukarki laserowej, co powinłem wiedzieć?

Zastanawiam się nad zakupem jakieś drukarki laserowej, tak do 250zl-300zl na Allegro, i moje pytania:

  1. Toner - na ile on starcza? np. na dokumenty, zdjęcia?

  2. Jaka jest jakość zdjęć?

  3. I jaki najlepiej model kupić? żeby tani był Toner.

  4. A i dlatego kupuje laserowa, niż atramentową bo są drogie atramenty, i szybko chodzi atrament na zdjęciach i jest trochę kiepska jakość.

Ale do laserowej też się kupuje “atrament”, który jest dużooooo razy droższy, ale starcza na więcej druknięć.

adam749 , Nie wiedziałem że do laserówek jest atrament, możesz podać jakiś przykład?

Daro:), Zanim kupisz jakąś drukarkę sprawdź najpierw ile kosztuje do niej toner/tusz, z tego co mi wiadomo to laserówki są raczej droższe w eksploatacji niż atramentówki (oczywiście zależy jeszcze jakie atramentówki)

Niechodziło mi o atrament dosłownie, tylko wiem, ze się coś dokupuje tak jak atrament i jest dużo droższe.

No ten toner chyba. Czy to nie o to chodzi ?

na allegro tonery są za około 150 zł -/+ a tusze za 50 -/+ więc sam skalkuluj co ci sie bardziej opłaca

  1. Wydajność tonera zależy od modelu. Jak wgłębisz się w opis konkretnej drukarki to zobaczysz.

  2. Jakość zdjęć znacznie odbiega od tej oferowanej przez obecne drukarki atramentowe.

  3. Obecnie na atramentowych drukarkach uzyskuje się lepszą jakość i trwałość niż w labie. Przykładem mogą być fotograficzne drukarki Epsona (np. R285 lub R360 drukujące z 6 osobnych tuszy o różnych barwach (nie mówiąc już o wielkoforrmatowych drukarkach korzystających z ośmiu barw) Jakość w głównej mierze zależy od rodzaju atramentu który stosujesz (drukując na zamiennikach nie licz na super efekty)

Jesli myślisz o drukowaniu zdjęć to zapomnij o laserowej drukarce. A to dlatego że kolorowe laserowki kosztują od ok.500zł podczas gdy czarno białe od ok.200zł. Do tego dochodzi rozdzielczość w jakich drukują, zazwyczaj jest to ok. 600x600 więc do drukowania zdjęć raczej średnio się nadają. Oczywiście są drukarki laserowe z dużo lepszymi parametrami ale wszystko ma odpowiednią cenę.