Pytanie o zasilacz komputerowy

czy ten zasilacz starczy do mojego kompa z podpisu http://www.allegro.pl/item573435660_zas … _fvat.html ? i czy ogólnie to jest dobry zasilacz na zasiłke mam max 200 zł . wole wymienić ten z obudowy zanim coś pójdzie z dymem

Jest ok

a czy wystarczy do mojego kompa ? :slight_smile:

On ma 400W. Będzie tak na styk, ale może sie komp resetować.

a możesz polecic coś lepszego do 200 zł ?

http://allegro.pl/item576869620_zasilac … sylka.html

http://allegro.pl/item583942235_corsair … 5_lat.html

http://allegro.pl/item584374563_nowosc_ … tanio.html

Na jaki styk ten zasilacz dwa takie kompy zasili, to nie jest chińska zabaweczka z fabryki essun, gdyby nie taka cena i mocniejsze Seasoniki ze sprawnością 80+, i mocniejszą +12V to można było by brać

http://www.gral.pl/preview/Seasonic/Zas … 80_08.html

http://www.gral.pl/preview/Seasonic/Zas … 80_09.html

czyli moge kupić tego wariora ? nie martwiąc sie że mi coś spali ? lub nie uciągnie ? lu tego http://allegro.pl/item584374563_nowosc_ … tanio.html prosze o opinie tego fortrona prosze o pomoc w wyborze :smiley:

Ja mam 350W do kompa z podpisu i wszystko chodzi pięknie. Jeżeli ktoś twierdzi, że do Twojego komputera 400W będzie na styk, chyba nie wie co mówi.

Jeżeli wybierasz pomiędzy Amacroxem a Seasonic wybieraj tego drugiego.

ok zieki za odpowiedzi :slight_smile:

Tobi dobrze pisze, nie bierz Amacroxa, bierz podane Seasonici. Do Twojego zestawu dobre 400W nie będzie się nawet pociło.

a np jakiegoś corsaira lub ocza ?? albo chiefteca 400 w ??

Ten zestaw z 200W bierze a wy mówicie a się będzie wieszał lol…

Nie my mówimy, ale adam749. Zresztą to jego nie pierwszy taki post. Szukałam chłodzenia chipsetu i wentylatora do obudowy a on mi polecał chłodzenie na procesor. Mówimy tutaj o zbyt drogim sprzęcie, aby zdać się na opinie 16-latka, który uważa się za specjalistę od sprzętu komputerowego. Trzeba posiadać wiedzę, albo sprawdzić samodzielnie sprzęt, by udzielać jakichkolwiek porad, w przeciwnym wypadku należy ograniczyć się do sprawdzania własnych porad na własnym sprzęcie.

Najtańszy Corsair 400W jest ponad budżet, tak jak i sensowny OCZ czy Chieftec (pomijam nie do końca pewną serię GPS). Seasonic z gral.pl jest najlepszym wyborem, jest to bardzo dobra firma, a i parametry te konkretne modele mają git.

ja bym został przy marce Amacrox. miałem taki i wiem, że jest to solidny sprzęt.

OCZ nie robi takich doskonałych zasilaczy (moja opinia)

a Seasonic brzmi jak Panasonic ma to może coś wspólnego :stuck_out_tongue: sorry że krytykuję tą markę.

A Kowalski miał Tracera i mu też komputer chodził, co nie znaczy, że mierzył miernikiem i że jest to dobry zasilacz…

Seasonic produkuje zasilacze jeszcze dla Anteca czy Corsaira, to że się nie zna, nie znaczy że jest złe, bo akurat tutaj ta marka jest jedną z najlepszych.

OCZ nie robi zasilaczy, tylko fortron robi dla OCZa, Amacrox też jest robiony przez fortrona, to samo dotyczy Modecoma MC i be quieta.

Seasonic to firma która robi zasilacze wysokiej klasy podobnie jak Antec, Enermax i Topower, Corsair z serii hx i vx450 jest robiony przez Seasonica.

czyli obojętnie jaki zasilacz weźmie, każdy jest dobrej marki i tutaj nie robi różnicy czy weźmie tego czy tamtego, każdy da sobie rade z takim jak i innym sprzętem, także przepłacanie jest tutaj nam nie potrzebne, każdy ma swoje fundusze, a płacić za napis na obudowie zasilacza chyba nie będziemy.

Marka marką, ale dodatkowo patrzeć trzeba na dokładną specyfikację, certyfikaty i opinię o zasilaczu. Podany Seasonic ma mocną linię 12V, certyfikat potwierdzający wysoką sprawność i opinie o cichej pracy. Wiele zasilaczy by uciągnęło taką konfigurację, ale wybiera się produkt najlepszy, a nie tylko by dość dobrze działał (oczywiście z uwzględnieniem ceny).