Pytanie o zasilacz

Witam po raz kolejny forumowiczów. Mój kumpel składa jutro kompa o następującej konfiguracji:

Proc: AMD Athlon 64 x2 4200+

        Grafika: Galaxy GeForce 8600 GE 600/2000 512 MB 128 bit Cool. Master

        Dysk: Seagate 160 GB SATA II

        Obudowa: jakiś tam Logic bez zasiłki

        Nagrywarka: jakiś LG

        Płyta gł. Abit KN9- S

        RAM: GoodRAM 800 2GB

        Zasilacz: Powertec 420 W

Na kompa ma 2500 zł i wyszło coś ok. 2K i 500 przeznaczyłby na monitorek LCD 19 calowy. Doradziłem kumplowi, żeby nie szczędził na zasiłce i wziął słynnego Amacroxa AX 450 PNF. I nie wiem co teraz zrobić, czy wziąść słabszą grafikę i proca, czy pozostawić tego Powertec’a (naprawdę wydaje mi się, że jest to jakiś no name, bo kosztuje 70 zł; na +12 ma 17 A). Nie chcę tu porad, że RAM do kitu, czy cuś, bo w moim mieście (miasteczku) jest tylko jeden sklep komputerowy i wyboru to za dużego niestety nie mam, a poza tym kumpel chce kompa jutro ;( Nie chcę, żeby kumplowi komp poszedł z dymem przez zasiłkę ;( Co zrobić? Proszę o porady, i z góry dziękuję

szrot na zwał :slight_smile: co do zestawu wstrzymaj się parę dni z zakupem sprzętu i kup coś takiego :

amd x2 4000/5000+

foxconn nforce570 am2

2x1gb ddr 800 cl4 ocz rev. 2 a-data vitesta,

seagate,wd 250gb

geforce 8800gt 512mb (pojawić ma się niebawem, w niektórych sklepach jest już prowadzona przedsprzedaż - wiszą karty). jak nie chcesz czekać to 8800gts.

obudowa

nagrywarka nec,lg

amacrox ax450-pnf

i na pewno będziesz zadowolony.

Zgadzam się z kolegą te ich 400 w,a chodzą max jako 300,taką kich to moe kupić do kompa 10-cio letniego,ja miałem codegena i kupiłem Amacroxa bo nie jestem samobójcą ;p

Za późno ;( Dowiedziałem się, że kumpel złożył zamówienie ;’( No trudno, sprzedawca mu wcisnął, i tylko modlić się, żeby ten szrot nie zrobił z jego sprzętu kupy złomu ;f Masakra, jak ludzie nie zważają uwagi na zasilacze, a sprzedawcy nie mają rozsądku… Dziękuję wam za pomoc, oby ten zasilacz w raz z innymi częściami nie odszedł do krainy wiecznych łowów :?

Mój kolega kupił gotowca konfig:AMD x2 3600 chyba,2 gb,7300 gt,asus płyta głona modelu nie znam,dysk 160 gb i zaqsilacz tracer 350 chyba czy 400 i coś mu się pier…,kupuje Amacroxa za tydzien