Pytanie o zasilke do hd4870x2

Witam w najblizszym czasie planuje kupic kompa i sie zastanawial czy ten zasilacz OCZ StealthXStream OCZ600SXS-EU (600W) da rade tej karcie graficznej hd4870x2

Planuje rownierz w przyszlosci dokupic druga taka i polaczyc w CF

spokojnie

w CF też nie będzie problemów. Co do zamego PSU, to ludzie mówią, że nie jest z tych najcichszych :wink:

a nie wiecie moze ile jest potrzebnych kabli do pci i czy wystarczy mi ??

Do jednej karty - wystarczy, ale do 2 - nie za bardzo… Ale nie martw się, są na to przejściówki.

a ten http://znak.pl/index.php?cid=894&scid=2 … 00GXSSLIEU pociagnal by juz 2 bez przejsciuwek ??

Ten różni się od zwykłej 600 świecącym wiatrakiem :expressionless:

jak już masz brać zasiłkę za 300zł to bierz corsair 750

http://www.ceneo.pl/1246796

O ile 2 GPU skalują się bardzo dobrze o tyle 3-4 już nie i jest to inwestycja dla satysfakcji.X2 wystarczy ci do wszystkiego w 1920x1200 VH poza Crysis Dx10 VH.

Zasilacz spokojnie starczy do tej karty moje więcej ciągną po Vmod niż ten X2

ja uwazam ze dobra zasilka to podstawa :smiley:

Zasiłke się dobiera pod konfig z zapasem a tej OCZ nic nie brakuje a cena jest bardzo dobra 239zł za 580W@12V

Ja mam też wątpliwości 2 kart nie uciągnie poziom prądu ma być na poziomie koło 400w więc

Dwóch X2 nie opłaca się ładowac bo skoku wydajności w grach nie będzie poza Markami więc lepiej założyciela tematu odwieśc od takiego zamiaru dokupienia drugiej.

ale jak sie ma 2 takie potworki w CF i sprawdzi sie 3dmark to nawet tu na forum będzie można zaszpanować :smiley:

to jak lepiej kupic jedna 4870 teraz a pozniej dokupic druga ??

No w tej chwili na pewno się to nie opłaca, ale w przyszłości pewnie zacznie…

Z tym że radeony 4870x2 wspierają w pełni technologie cfx i możemy je złąnczyć 4 a nie jak 3870x2 2 więc wychodzi nam 8rdzeni ciekawe jaki zasilacz trza mieć i gdzie się taki dostanie

Jakby mało było już zasilaczy 1200W… :lol:

W tej chwili całkiem całkiem opłaca się brać 2x4850 i do tego corsaira tx750. Wymieniasz pastę w chłodzeniach grafik i rivatunerem zwiększasz im troszke obroty i spokojnie można kręcić rdzeń na 4870.

To mi się podoba … :slight_smile:

A skąd takie informacje??Z tego co wiadomo to technologia CFx do 4 GPU.Nowy X2 niczym się nie różni od starego poza trzema rzeczami,nowy GPU,nowy PLX i sideport.

W dniu 21.07.2008 , o godzinie 2:55 został dopisany post przez maxforce

Nie wiesz co piszesz .Rivatuner jak narazie nie obsługuje HD4xxx,same obroty nic nie pomogą i tak nie dojedziesz do 750Mhz,dlaczego a dlatego że GPU jest niżej zasilane niż 4870.