Pytanie o "zworkę" resetującą bios

Cześć.Ostatnio się zastanawiam gdzie jest taka zworka ? Szukam i szukam i nic. Ostatnio zresetowało mi biosa po złym podkręceniu procesora i co się stało? Ramy co chodziły na 1.8v podniosło samo po takim resecie procesora źle ustawionego do 2.2v czyli tyle ile zaleca producent i punktacja ram od razu wzrosła w viście na max;d a ja się męczyłem miesiąc na 1.8v na patriotach;d i właśnie pytanie gdzie taka zworka jest aby następnym razem też zresetować bios ale samemu a nie przy pomocy złego podkręcenia procesora?;d

Dodam że wcześniej ustawiałem ramy na wyższym napięciu ale nic to nie dawało (nie chciało wskoczyć jakby) dopiero po złym przetaktowaniu procka komputer 4 razy się włączał i gasł po czym zmienił procesor na 1.80ghz a także przy okazji ramy wskoczyły na prawdziwe 2.2v a nie 1.8;d ustawiłem procek na fabryczny 2.4 ghz i dzięki takiemu resetowi ramy też się przestawiły na lepszą znacznie wydajność jaką zaleca producent-zupełny przypadek;d ale dobrze;) dlatego ta zworka mnie męczy aby następnym razem przy wymianie sprzętu wiedzieć że trzeba fizycznie zresetować biosa aby załapał w pełni moc komponentów;d

Zworka powinna być obok baterii. Tu Masz instrukcję resetowania BIOS: viewtopic.php?f=7&t=267235

Dzięx;d ale swoją drogą zabawne że wcześniej ramy działały na pół gwizdka mimo ustawień 2.2v zamiast 1.8v a teraz przy errorze z prockiem źle podkręconym przypadkowo same (wraz z resetem automatycznym biosa) wskoczyły na pełną moc-ja na prawdę mam jakiegoś dziwnego farta;d

Zworki cmos obok baterii nie mam ale całe szczęście że w razie czego to komputer sam daje radę przywrócić ustawienia domyślne po kilku resetach maxymalnie;d ewentualnie opcja z baterią wystarczy.nie wiem może źle patrzę ale zworki nie widzę-no nic dzięki raz jeszcze

sposób z load optimized default settings też neistety nic nie dawał w przypadku tych ramów poprzednio.