Pytanie odnoscnie temperaturek kart graficznych

Witam! Dzisiaj w końcu zakupiłem nowa kartę graficzna. Jest to 7600GS Galaxy + zalman :slight_smile: Wynik w 3dmarku03 jest dwa razy większy od poprzedniego wyniku z 6600 (oczywiście 7600GS jeszcze nie kręcę bo nie ma potrzeby) Zauważyłem ze karta posiada czujnik. Patrze w Everescie i temperaturka w 45* bez stresu. W stresie kiedy włączyłem 3dmarka03 i popracował chwile i wyłączyłem było 49*. Duze male?

No i jakie temperaturki będą ok przy OC

Słyszałem ze karty dają rade nawet przy 120*

Aha drugie pytanie odnośnie zasilacza. skąd mam wiedzieć ze dobrze trzyma napięcie? skąd można to wywnioskować?

w normie :-), jaki wynik w 3d marq ??

nie te już powyżej 80 zacznie się krzaczyć układ graficzny (a karta szaleć)

zmierzyć miernikiem, zaufać porządnej marce takiej jak Fortron, Chieftec,Amacrox,Enermax, BeQuiet i innym porządnym. (kolejność przypadkowa).

Sądząc po tym zasilaczu , jestem pewien że doskonale trzyma napięcie

Wynik w 3dmarku to ponad 12k pkt :slight_smile: Mysle ze nie jest taki slaby … bo wkoncu procek juz nie jest z najwyzszej polki. A przy 66o0 mialem jakies 6k.0

jak najbardziej w normie :slight_smile: wczoraj zmodyfikowałem BIOS do tej karty, gpu -620Mhz, Pamięci 1700Mhz, zwiększyłem trochę obroty wiatraka (lepiej chłodzi układ graficzny) jeżeli jesteś zainteresowany to mogę ci go wystawić na rapida np.

:o

Możesz wrzucić :slight_smile:

Sam modyfikuje taktowania? Czy jak to jest bo trochę nie kapuje. I jak zwiększyłeś obroty?

bezpośrednio w BIOSIE karty

ustawione na stałe takty dla gpu oraz pamięci

link

http://rapidshare.com/files/46329541/nowy.rom.html

Nie można już bedzie kręcić?

będzie można zegary są ustawione na stałe tak jak napisałem wyżej.

Ale Ty wgrywałeś nowy bios karty (ten co wstawiłeś na rapida)? ]

I on Ci zmienił te taktowania czy jak :confused: Sorki ale trochę nie łapie.

No i co mi da wgrania go :slight_smile: dokładnie

sorki za podczepke ale czy 7600gt terz da rade??

tak, oczywiście go zmodyfikowałem do moich potrzeb, ustawiłem takie zegary przy których nie ma żadnych artefaktów, spowolnień spowodowanych przetaktowaniem (zaniżone zegary) itp.

nowy BIOS “ustawia domyślne takty” wg tego co w nim jest napisane. można jeszcze pobawić się timingami (zwiększyć je) i bawić się dalej w oc ale już mi się nie chciało.

mi dało około 2tyś więcej punktów w 3d marku 03 i 1tyś - 3d mark 2005

Nie wiedzialem ze przy karcie graficznej tez jest tyle zabawy. Myslalem ze tylko rdzen pamiec i finito.

Masz jakas moze ciekawa lekture na ten temat? (czyt. www)

I czy wgranie tego biosu bedzie wiarzace z nie wazna gwarancja?

wedle zapisów warunków gwarancji - tak, w rzeczywistości nie, jak ci padnie karta to nikt nie udowodni ci że manipulowałeś przy karcie, jeśli zaś karta np ulegnie nie całkowitemu uszkodzeniu (będzie się uruchamiać) to warto na wszelki wypadek zachować sobie kopię oryginalnego biosu.

Twoim zdaniem warto ryzykowac?

Ostatnio mialem 6600 … dzialal lecz wystepywaly artefekty i komp sie wylaczal nie wiem co mu jest. Nie chce takze tej karty rozwalic"

ja już tak ryzykuje od 5900XT :slight_smile: nie trzeba wiecznie ustawiać zegarów (np. po reinstalacji) dla mnie bomba.

to najpierw zainstaluj sobie AtiTool ustaw zegary na 620,1700 i przetestuj 3dmarkiem zagraj w jakąś grę itp. musisz poszukać optymalnych zegarów dla twojej karty graficznej i wtedy zmodyfikować odpowiednio je.

Wlasnie o to chodzi ze ten 6600 byl na domyslnych zegarach oc nie bylo efektywne wiec zmienilem na domyslne. Po jakis tzrech miesiacach jw. :confused: I musialem kupic 7600GS

Podkrecac umiem wiem ocb mniej wiecej.

moglbys zarzucic jakas lekturke? Chcialbym sie nauczyc. O timingach nie wiedzialem ze jest cos w karcie graficznej.

Złączono Posta : 01.08.2007 (Sro) 20:19

Aha

AtiTool do radkow i do gf??

Złączono Posta : 01.08.2007 (Sro) 20:19

ja zawsze bawie sie w RivaTuner

proszę

http://www.oc-forum.org/NiBiTor-Modyfik … 16316.html

Złączono Posta : 01.08.2007 (Sro) 21:22

tak