Pytanie odnośnie baterii

Witam. Mam do was pytanie. Chcę zrobić z mojego starego tableta coś na wzór panelu kontrolnego inteligentnego domu i wtedy musiałby być podłączony cały czas do zasilania. Jak bardzo to wpłynie na baterię? Próbowałem korzystać z aplikacji na roota do limitu baterii, ale na tym modelu nie chcą działać (oczywiście tablet jest zrootowany i to nie wina tego).

Baterię raczej spisz na straty w takim wypadku. W niektórych modelach da się ją odłączyć fizycznie i wystartować tylko z zasilacza, ale i tak taka bateria traci w czasie zgromadzoną energię i trzeba ją co jakiś czas podładowywać. (aby kondycja nie ulegała znacznemu pogorszeniu)

1 polubienie

Proponuję rozbebeszyć tablet i wcisnąć akumulatory 18650, oczywiście w koszyku, żeby nie trzeba było ich zgrzewać albo lutować, tylko wymieniać jak zwykłe baterie AA. Dorobić obudowę na drukarce 3D i się cieszyć.
Wszystkie gotowe moduły do ładowania, balansery można dokupić na portalach aukcyjnych.

Ile lat ma tablet? Jak powyżej 3-4 to nie martw się o baterie, i tak już pewnie w połowie padnięta. :slight_smile:

1 polubienie

Coś około tego, może nawet więcej. Tabletu już raczej nie będę używał do innych rzeczy, więc nie martwię się o żywotność baterii po np. roku podpięcia do ładowarki. A załóżmy że wyjąłem baterię z tableta i jest podłączony bez baterii w środku. Czy po roku pracy bez żadnych przerw tablet dalej będzie chodził pod tym kablem?

Pod kablem tak, czy stara bateria przeżyje rok to nie wiem.
Rozładuj do 3,6-3,4V, takie jest napięcie przechowywania baterii li-ion, wtedy powinna dłużej pożyć.