Pytanie odnośnie częstotliwości pamięci ram

(Domino150) #1

Witam, Ściągnąłem program Speccy do sprawdzenia swoich podzespołów i w zakładce RAM wyszło mi 669mhz(nie zmienia się) i stąd pytanko czy ja mam kostkę ramu z 669mhz czy tyle jest obecnie wykorzystywane? załączam screena. I jakbym musiał zmienić to lepsza opcja 2x4 czy 1x8?

(bart86) #2

program CPU-Z zakaładaka SPD

jak wrzucasz screny na imageschak to wybierz opcje żeby nie zmieniał rozmiaru bo nie można sie doczytać

(reos) #3

Nie jest tak żle, jaką masz kość najlepiej wyjmij i zobacz , jest napisane na pamięci.

(Domino150) #4

Ściągnąłem cpu-z i jest napisane max bandwidith 667mhz ale zaś na anglojęzycznym forum sprawdziłem że to się liczy x2 a więc mam 1333mhz :).

Nie wiem bart86 jak na to patrzysz ale jak odpalasz linka i klikasz na obrazek to masz prawie na pół monitora i wszystko jest czytelne :slight_smile:

Dzięki za pomoc. Pozdrawiam

(Cedar) #5

Domino150 i przyda się też innym:

co do programu Speccy, to ma on dużo lepszą możliwość publikowania danych:

Po uruchomieniu programu, wybierz z menu "Plik" opcję "Opublikuj zrzut" i podaj na forum tylko link do tego zrzutu (odpowiednia opcja pojawia się na ekranie - "Kopiuj do schowka" - na forum wklej ze schowka

(bart86) #6

mam rozdzielczość 1680x1050 a obrazek wyświetlany na stronie imageshaka po kliknięciu w obrazek nic mi się nie zmienia jest mniej niż 1/4 monitora i ciężko coś przeczytać

ty moze masz mniejszą rozdzielczość monitora to obrazek będzie większy ale bierz pod uwagę że ludzie mają też większe rozdzielczość

(Domino150) #7

hmm.. rzeczywiście bardzo dużo informacji jest pod linkiem. Na swoje pytanie już znalazłem odpowiedzi. :slight_smile:

Bart86- mam 1920x1080 :slight_smile: mam połowe monitora 22calowego w tym obrazku

ale rozumiem że każdy ma inny monitor, inny wzrok itd. Więc na przyszłość będę pamiętał aby zwiększać rozmiar(image sam ustawia 800x600).

(bart86) #8

mi coś mniejszego się wyświetla nieważne i ciekawe

(Domino150) #9

http://imageshack.us/photo/my-images/4/beztytuurtv.png/ Tutaj wrzucam link do tego co mi się wyświetla i przy okazji zwiększyłem obrazek na imagu do 1600x1000(max)

(Cedar) #10

Jest jeszcze gorzej.

Czy nie możesz podać linka o którym pisałem? Tam nie ma ŻADNYCH prywatnych danych.

(Domino150) #11

Cedar nie boję się o żadne prywatne dane :slight_smile: po prostu rozwiązałem już swój problem ale jeśli tak bardzo ci zależy: http://speccy.piriform.com/results/vKmP ... ajQdZGiEGl

P.S teraz dodałem foto całego okna jakie ja widzę.

(Agatonster) #12

Domino150 ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.