Pytanie odnośnie dzielenia sygnału satelitarnego


(Marcin_S) #1

Witam!

Jako iż jestem totalnym laikiem w tej dziedzinie, chciałem Wam zadać kilka pytań dotyczących rozdzielania sygnału satelitarnego.

Planuję zakupić telewizję n (promocja wielka rewolucja) i podłączyć zestaw do jednego telewizora. Ponadto chciałbym podłączyć sygnał do dekodera FTA przy drugim telewizorze oraz do komputera. Chciałem spytać, czy jest możliwość oglądania płatnych kanałów na jednym telewizorze i darmowych na drugim i komputerze. Co by było potrzebne do tego przy najmniejszych nakładzie środków finansowych? Czy potrzebuję dodatkowy konwerter (w zestawie ma być konwerter dual) czy jest inny sposób?


(Jack60) #2

Jeśli będzie to konwerter dual-to nic nie potrzebujesz-ma dwa wyjścia typu "F"-tak więc sygnał biegnie niezależnie do dwóch odbiorników.Pozostaje kwestia przełączania dekoderów-jeśli telewizor posiada np.2 /lub więcej/ gniazd typu "euro" HDMI,czy innych do których podepniesz odbiorniki sat przełączanie z pozycji pilota tv,zaś kanałów sat z pilota odpowiedniego dekodera.


(Kwalimir) #3

Do drugiego telewizora będziesz jednak potrzebował tuner a do komputera kartę DVB-S lub DVB-S2(jeli ma być w HD)

Konwerter w tym zestawie ma 2 wyjścia więc bez przełącznika też się nie obędzie jeśli to ma działać na 3 odbiornikach.

http://www.satserwis.pl/oferta/index.php?grupa=33


(Marcin_S) #4

Tuner i kartę dokupię, ale czy aby oglądać zupełnie różne kanały na trzech "sprzętach" nie będzie lepszy (i tańszy) konwerter quad zamiast duala?


(Kpc21) #5

Ten przełącznik na nic się nie przyda. Służy do "scalenia" (a raczej przełączania) sygnału z kilku satelitów.

Konieczny będzie konwerter quad (poczwórny). Jeśli podłączałbyś tylko np. nBox i tuner FTA, wystarczyłby twin (podwójny), ale jeśli nBox jest z dyskiem twardym, mógłbyś nagrywać tylko ten program, który aktualnie oglądasz.


(Kwalimir) #6

Mój błąd,chodziło mi o rozgałęźnik

http://www.satserwis.pl/oferta/index.php?grupa=14

Rozwiązanie na pewno o wiele tańsze niż kupno dodatkowego konwertera.


(Marcin_S) #7

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Temat można zamknąć.


(Kpc21) #8

Nie będzie można oglądać jednocześnie kanałów nadających na różnych polaryzacjach. W najlepszym wypadku po prostu nie będzie działać, w najgorszym spowoduje spalenie głowicy w dekoderze oraz konwertera.


(Kwalimir) #9

Wygląda na to że konwerter quad to faktycznie najlepsze rozwiązanie.


(Marcin_S) #10

To uważacie jednak, że lepiej kupić dekoder quad?


(Kpc21) #11

Nie tyle dekoder co konwerter. Trójnik w przypadku TV satelitarnej się nie sprawdzi.


(Marcin_S) #12

Przepraszam, mój błąd. Chodziło mi oczywiście o konwerter quad.


(Kwalimir) #13

Jeżeli nie będziesz oglądał na 3 odbiornikach na raz to wystarcz i rozgałęźnik.Jak sam napisałeś w zestawie ma być konwerter dual,więc na 2 odbiornikach możesz oglądać bez problemu.Ten którego byś rzadziej używał możesz podłączyć rozgałęźnikiem np. z komputerem i w momencie gdy jest wyłączony oglądać na kompie.Rozwiązanie na pewno tańsze.Jednak konwerter quad,mimo że drożej, będzie jak napisał Kpc21 pewniejszy.Sam musisz wiedzieć jak wygląda sytuacja u ciebie w domu i wybrać jedną z tych opcji.


(Kpc21) #14

Jeśli z n weźmiesz nBoxa recordera (z nagrywarką), to zajmie on 2 porty w konwerterze. Co prawda możesz go podłączyć również za pomocą jednego, ale wtedy nagrywać będziesz mógł tylko ten program, który aktualnie będziesz oglądać.


(Marcin_S) #15

Zdecyduję się na rozwiązanie "pewniejsze", czyli konwerter quad.