Pytanie odnośnie gwarancji

Witam serdecznie. Przechodząc do setna sprawy, kupiłem tel Nokie n95-2 z allegro i tel ten jest z polskiej dystrybucji z sieci era i ma też na tą sieć simlocka. Mam wszystkie papiery tzn. Pudełko z numerem IMEI i akcesoria słuchawki etc. Z tego co mi wiadomo to ten telefon ma dwie gwarancje: gwar ERY i gwar NOKIA POLAND, jeżeli ściągne simlocka to wtedy utrace tylko gwar ERY? Dobrze myśle?! :slight_smile:

PS: Gwar: NOKIA POLAND, mam Karte Gwarancyjna ale nie podbitą(bez daty), i tu sie pojawia kolejne pytanie:

Czy jeżeli zepsuje mi sie tel (odpukać) to wtedy moge iśc do salonu NOKIA z niepodbitą gwarancja i mi przyjmą tel na gwarancje? Mówiąc w skrócie chodzi o to że nie ma wystawianej daty od kiedy by sie miała zacząc liczyć 24 miesiączna gwarancja?! :wink:

Najważniejsze - czy masz paragon/fakturę zakupu na ten telefon?

właśnie nie wiem, ale paragon chyba z tego co pamiętam sie gdzieś zapodział, a to co podałem nie wystarczyy do ewentualnej gwarancji, IMEI na pudełku zgadzający sie z IMEI na telefonie. Nie jestem jeszcze wiarygodny? :slight_smile:

Przeczytaj warunki gwarancji czy jest tam napisane o dowodzie zakupu (paragonie/fakturze)

Podobno niektóre serwisy nie podchodzą do tego zbyt rygorystycznie.

IMEI nie określa daty zakupu urządzenia a gwarancja jest liczona właśnie od tej daty.

zgadza sie wiem, ale niestety tel dostałem w prezencie a osoba kupująca zgubiła paragon, a na dodatek osoba sprzedająca ehh, jakbym miał paragon to by nie było sprawy ale niestety tak nie jest :?

Gwarancje producenta będziesz miał wyłącznie po wypełnieniu przez sklep tejże gwarancji i naklejeniu w przeznaczone miejsce na tą gwarancje naklejki z pudełka , sklep może podbić gwarancje opierając się wyłącznie na rachunku sprzedaży , jeżeli został zapodziany można wystąpić do sklepu z prośbą o wydanie duplikatu rachunku co w przypadku “leniwych” sprzdawców może być utrudnione lub wręcz niemożliwe.

a jeżeli telefon był kupiony od osoby prywatnej która dostała tel w rozliczeniu? co wtedy wtedy to ERA powinna podbić gwarancje a pieczątki nie ma :?

Era jak i inny operator jest tylko pośrednikiem między serwisem a klientem , jako operator posiada również prawo sprzedaży telefonów i jako sprzedawca na gwarancji powinna znajdować się pieczątka i data sprzedaży salonu w którym tel został nabyty , otrzymując od kogoś telefon powinieneś otrzymać również rachunek na ten telefon , nie mając rachunku nie jesteś prawnym posiadaczem telefonu , jego prawny właściciel to osoba która nabyła go jako pierwsza i ta osoba może nawet wystąpić do operatora o zablokowanie telefonu (imei) a wtedy będzie on tylko na pokaz. Inna mozliwośc to przeniesienie własności na osobę “trzecią” taka “operacja” powinna odbyć się za zgodą operatora sieci. Niestety ale fakty są inne , masa osób podpisuje/przedłuża umowe z operatorem tylko po to aby otrzymać nowy tel i sprzedać go w komisie lub innej osobie , i w taki sposób tel w rękach osób “trzecich” jest już bez gwarancji, zazwyczaj komis który taki tel sprzedaje osobie “trzeciej” udziela na niego własnej , nieprawnej/niepisanej gwarancji.