Pytanie odnośnie instalacji Windows 7 na laptopie firmy ACER

Witam,

Jakiś czas temu kupiłem laptop firmy Acer, model Aspire 5730ZG - Intel Pentium dual-core T3200 (2.0GHz, 667MHz FSB, 1MB L2 Cache), nVidia GeForce 9300M GS, 3GB DDR2 Ram, 250MB dysk z pre-instalowanym Windows Vista Home Premium (x86).

Jestem ciekaw, czy opłacał by mi się (w formie wydajności) przeskok na Windows 7? Jeśli tak to powinienem instalować x64? Pytam, bo wydało mi się dziwne, że miałem zainstalowany OS w wersji x86, a nie x64. Oraz czy mogę mieć problemy ze sterownikami?

Dziękuję za pomoc - v.

Jeżeli masz możliwość ‘‘darmowej’’ przesiadki co kosztuje w zależności od producenta 20-35$ to jak najbardziej.Między Vistą a 7 jak dla mnie wielkich różnic nie ma,coś tam chodzi lepiej,coś gorzej bo to jeszcze nowy system ale ogólnie można powiedzieć taka Vista z SP 2.5 :smiley: więc zakup wersji BOX czy nawet OEM jest raczej nieopłacalny.Jeżeli już zdecydujesz się na przesiadkę to na pewno lepszym rozwiązaniem jest wersja x64,a ze sterownikami nie będzie problemów jeśli nie ma dedykowanych dla 7 zawsze możesz zainstalować te od Visty.

Spokojnie ruszy Ci windows 7. Będzie ciut szybszy niż vista i mniej denerwujący w wyskakiwaniu niechcianych komunikatów. Co do wersji, to polecam ci 32 bitową. 64 bitowa wersja w niczym ci nie usprawni tego komputera, bo i tak więcej niż 4 gb ramu nie wsadzisz do laptopa.

Nie wiem jak jest w przypadku Aspire 5730ZG ale mój obsługuje 8GB ramu,zresztą nawet przy 4GB warto zainteresować się wersją x64.

Pod względem wydajności przeskok jak najbardziej wskazany.

Mam acer aspire 5730z(oprócz grafiki podobna konfiguracja). Instalowałem na nim Xp pro (x86) , oraz windows 7 (x64).

Xp po zainstalowaniu potrzebuje sterowników do urządzeń, natomiast Windows 7 po instalacji jest gotowy do pracy. Możesz doinstalować nowe stery do grafiki(powinny pojawić się jako opcjonalne przy aktualizacji).

Procesor przystosowany do systemów 64-ro bit.

Sterowniki do różnych wersji windows:

http://www.acer.pl/acer/service.do?Lang … 1894305318

http://acerfans.ru/drivers/228-drajjver … -5730.html

Aby osiągnąć jakąkolwiek widoczną wydajność na systemach x64, potrzeba programów, które do tej architektury są przygotowane. Obecnie na rynku takich aplikacji jest na prawdę mało. Widoczną poprawę wydajności zaobserwować można w profesjonalnych i wymagających aplikacjach, takich jak np gry, programy do renderowania itp.

Bardzo Wam dziękuję za pomoc.

Mam właśnie możliwość kupienia Windows 7 promocyjnie, dlatego zastanawiałem się nad przeskokiem.

Jak już się przerzucę to dam znać ;).

Gry faktycznie działają lepiej na Win7x64 ale to chyba tylko dzięki temu , że sterowniki do karty graficznej są 64 bitowe bo gry są nadal 32 bitowe :smiley: :wink:

Aha, zapomniałem dodać, że mam właśnie ten model ACERA, a na nim Win7 Ultimate x64 i XP Professional x86 więc piszę to na podstawie własnych obserwacji.