Pytanie odnośnie konwertowania

Witam Wszystkich

Mam pytanie odnośnie 2 formatów plików otóż .ape i .cue po otwarciu jednego z plików mam utwory które zrobiłem kopie zapasową z oryginalnej płyty a której chwilowo nie mam bo porzyczyłem bratu i moje pytanie brzmi jak można te pliki wypalić żeby mieć je na płycie cd jako audio cd wraz z nazwami utworów i przedziałami między 1 a następną piosenką.

Jakim programem robiłeś ową kopię zapasową ?? Może ma on opcję nagrywania audio cd na podstawie pliku *.cue, albo przekonertowanie i pocięcie do plików *.wav i nagranie przy pomocy Nero czy innego programu.

Niektóre programy np. Easy CD-DA Extractor pozwalają na wypalanie audio cd na podstawie pliku *.cue (zależy tylko jak robiłeś tą kopię zapasową.

Easy CD-DA Extractor 11 :arrow: strona domowa programu (niestety jest to Trial )

a nie mozesz skonwertować tych plikow na mp3 i nagrac normalnie przez nero jako audio-cd?

Raczej na *.wav w celu uzyskania jak najlepszej jakości. Ja jednak czuję, że jest inny problem (jest jeden plik *.ape - wszystkie tracki z płytki w jednym pliku, i plik pomocniczy *.cue - tutaj są czasy utworów do “pocięcia” pliku *.ape na poszczególne tracki z audio cd).

Wracając do głównego wątku:

Robisz to za pomocą Easy CD-DA Extractor.

Jeżli próba wypalenia lub przekonwertowania i “pocięcia” tego pliku na poszczególne tracki (programowi wskazywać będziesz plik *.cue) się nie powiedzie to spróbuj przekonwertować najpierw plik *.ape na *.wav i spróbuj ponownie wypalić. Dodam, iż pliki *.cue + *.ape lub *.cue + *.wav (zależy od opcji) muszą znajdować się w jednym folderze.

Jeżeli jednak i to nie wypali będziemy dalej kombinować :mrgreen: Niestety nie mam już programu na kompie, ale kiedyś się nim dosyć dużo bawiłem - aż się wersja testowa skończyła :mrgreen: