Pytanie odnośnie ładowania akumulatorków AA

Witam. Znalazłem ostatnio w domu starą ładowarkę na 4 akumulatory AA “paluszki”. Na jej obudowie jest rozpisane ile trzeba ładować akumulatory o określonej pojemności. Maksymalnie w tabelce jest 1200 mAh. Stąd moje pytanie: czy można ładować akumulatorki o większej pojemności niż te 1200? Wydaje mi się, że nie będzie problemu, jednak wolę się upewnić. Pozdrawiam.

img0057eq.jpg

To jest do Ni-Cd, współczesne to Ni-MH, lepiej tym nie ładuj.

No to kupię akumulatorki Ni-cd, ale czy mogę ładować takie o większej pojemności niż 1200mAh, czy 1200 to max?

Dzielisz pojemność akumulatora przez prąd ładowania w tym przypadku 170mA i wychodzi ci czas ładowania w godzinach. Z tabelki wynika jednak, że prąd ładowania to ok 120mA. Ładowarka stara, nie utrzymująca kontroli ładowania. Kup nową.

Nie kupisz akumulatorków kadmowych, bo ich już nie ma a jak są to mają bardzo małą pojemność (stara technologia - słabe pojemności). Z resztą to głupi pomysł. Kup zwykłe firmowe akumulatory i nową ładowarkę. Pojemność realna AA 2000-2500mAh

Dzięki dark_jedi. O taką odpowiedź mi chodziło.

Tą ładowarką można ładować wyłącznie akumulatory niklowo kadmowe i żadne inne. Z prostego powodu bez wnikania w szczegóły. Inne niż niklowo kadmowe- choćby ładowały się miesiąc- nie zgromadzą deklarowanej ilości energii. :frowning: