Pytanie odnośnie legalności domeny

Witam,

Nie jestem do końca pewien czy nadałem poprawny tytuł i czy w dobrym dziale umieściłem ten post, jak coś proszę poprawić.

W moim posiadaniu jest domena systemowo.com i pod jej adresem chciałbym założyć portal, zauważyłem także, że pewne wydawnictwo jest w posiadaniu domeny systemowo.pl.

Nazwa jest ta sama tylko inna końcówka i mam pytanie czy mogę napotkać jakieś problemy odnośnie funkcjonowania tego adresu w sieci.

Zależy mi by wszytko było zgodne z prawem.

Proszę o odpowiedzi i może nawet jakieś porady.

Pozdrawiam.

Żadnych problemów nie napotkasz, chyba że właściciele będą chcieli ją od ciebie odkupić. Jeśli wcześniej nie zabezpieczyli się w wykupieniu domen ze swoją nazwą to ich strata.

Nie ma żadnego problemu w tej sprawie…

Jest wiele takich sytuacji, kiedy domenę o takiej samej nazwie, lecz innej końcówce posiada zupełnie ktoś inny, a domena jest o zupełnie innej lub podobnej tematyce…

gmail.com

gmail.pl - grupa młodych artystów i literatów

:lol:

kranzio , XeonBloomfield , dzięki wielkie chłopaki :slight_smile:

Bardzo mi pomogliście :slight_smile:

@edit:

pain3hp , a słyszałem kiedyś o tym, teraz mnie się przypomniało :smiley:

poza tym zalecam literaturę fachową -> http://helion.pl/view/3926o/profin.htm , rozdział 5. A co się tyczy nazw, wszystko zależy także od tego czy nie jest ona zarejestrowanym znakiem towarowym, wtedy na nic twoje tłumaczenia.

Zastrzeżonym znakiem może być systemowo lub systemowo.pl. Nic nie stoi na przeszkodzie aby kolega zarejestrował się nawet w sądzie pod nazwą systemowo.com. Przerabiałem już to i znam z autopsji. Pewna nazwa serwisu była zarezerwowana ale nic nie stało na przeszkodzie, aby zarejestrować serwis pod nazwą mojanazwa.net.pl

Owszem, nic nie stoi na przeszkodzie by zarejestrować. Ale już z wykorzystywaniem może być problem.

-czyli domenę będziesz miał, ale nie będziesz mógł z niej korzystać :stuck_out_tongue: .

Mylisz się kolego api. Skoro sąd wyda decyzję np. w sprawie działania tam serwisu systemowo.com to już nikt nie może ci zabronić używania takiej nazwy. Najwyżej możesz dostać pismo, że taka nazwa jest zarezerwowana, ale wtedy ci ludzie od systemowo.pl powinni sobie również zastrzec wszystkie domeny typu pl,net,com,tk itd. Już kolega pain3hp przytoczył przykład gmail.com i gmail.pl po prostu byli pierwsi. :stuck_out_tongue:

kranzio, ale o jakim Ty sądzie piszesz? Sadowo zarejestrować można sporo, co nie znaczy że taka rejestracja będzie Cię czynić “czystym”.

Zerknij sobie np. do serwisu Vagla i szukaj sprawy firmy Authalia - tam masz podane jak krowie na rowie, co sobie goście w papiery wpisali, przeszło to przez sąd a mimo to nie czyniło z nich OZZ za jaką się podawali. Mimo że w papierach mieli wpisane i sąd to przyklepał.